У Полтаві суд призначив 7 та 10 років ув’язнення розбійникам, які побили та пограбували «товариша по чарці»

Ленінський районний суд м. ПолтаваЛенінський районний суд м. Полтава | Фото: poltava.to

Ленінський райсуд Полтави виніс вироки двом розбійникам, які побили та пограбували чоловіка — зловмисники отримали 7 та 10 років ув‘язнення

Ленінський районний суд Полтави виніс вирок двом розбійникам, які у липні 2016 року побили та пограбували чоловіка на 7 тис. грн. Зловмисники отримали 7 та 10 років позбавлення волі з конфіскацією їх майна.

26 червня 2016 року Богдан Галкін та Едуард Мазепа розпивали вдвох спритні напої. Приблизно о 2-й годині дня на Південному вокзалі у Полтаві чоловіки познайомилися з Павлом Овчаренком, який був також напідпитку. Вони втрьох ще випили та пішли в сторону першого міського пляжу річки Ворскла.

По дорозі до пляжу на вулиці Сакко чоловіки зайшли до покинутої напівзруйнованої будівлі. Богдан Галкін та Едуард Мазепа почали бити Павла Овчаренка, спочатку один зі зловмисників вдарив потерпілого у живіт, а коли той впав — добивали ногами по голові. Після того, як Павло Овчаренко втратив свідомість, розбійники зняли з нього золотий ланцюжок з хрестиком, обручку та забрали мобільний телефон. Вартість викраденого — близько 7 тис. грн.

Згідно з висновками експертів, внаслідок побиття потерпілий отримав легкі тілесні ушкодження, які спричинили короткочасний розлад здоров’я.

На момент скоєння злочину обвинувачений Богдан Галкін вже мав 6 судимостей, Едуард Мазепа — 3. Перший підозрюваний на судовому засіданні свою провину визнав повністю. Обираючи йому покарання, суд не знайшов обтяжуючі обставини, а пом’якшувальною — визнав те, що обвинувачений повністю визнав провину та активно сприяв розкриттю злочину. У жовтні 2016 року у суді першої інстанції Богдан Галкін отримав 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Едуард Мазепа свою провину у суді не визнав. Розповів, що нікого не бив та нічого не забирав. А також, раніше не був знайомим з Богданом Галкіним та Павлом Овчаренком.

Проте, провина Едуарда Мазепи підтверджується показами свідків та потерпілого та висновками експертиз. Обставини, які б пом’якшували покарання, суд не вбачає. Обтяжуючі — рецидив злочину.

7 травня 2018 року головуюча суддя Ірина Чистик визнала винним Едуарда Мазепу у розбої, вчиненому за попередньою змовою (ч.2 ст. 187 КК України). Суд призначив максимальне покарання за скоєний злочин — 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що 4 травня Київський райсуд Полтави засудив трьох грабіжників за розбій у центрі міста. Усі троє злочинців раніше судимі, серед них був неповнолітній. Злочинці отримали 7, 6 та 4 роки ув’язнення.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»