У Полтаві суд оштрафував інспектора з благоустрою, який «кришував» стихійних торговців

Суд оштрафував на 17 тис. грн інспектора з благоустрою, який разом з майором поліції «збирав данину» зі стихійних торговців на центральному ринку

30 травня 2018 року суддя Анатолій Савченко виніс вирок інспектору з благоустрою Полтавської міської ради Олегу Діденку, який разом з майором поліції Романом Денисенком «кришував» стихійних торговців навколо Центрального ринку. Олега Діденка оштрафували на 17 тис. грн та позбавили права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій на один рік.

19 серпня 2017 року правоохоронці Полтавщини затримали двох осіб під час отримання неправомірної вигоди. Ними виявилися майор поліції Роман Денисенко та працівника інспекції по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста при Полтавській міській раді Олег Діденко.

Згідно з Єдиним реєстром судових рішень, 14 липня 2017 року Олег Діденко познайомився з чоловіком, який хотів займатися торгівлею вишиванками на прилеглих до Центрального ринку вулицях. Користуючись своїм службовим становищем, інспектор пояснив чоловіку, що така діяльність є незаконною. Але додав, що якщо той платитиме інспектору щомісяця 200 грн, то зможе безперешкодно продавати вишиванки.

25 липня 2017 року близько 13-ї години за адресою Новий Базар, 37 торговець вишиванками передав інспектору 600 грн за три торгових місця, щоб продавати текстильні вироби у липні і не бути притягненим до адміністративної відповідальності. Суд кваліфікував такі дії інспектора Діденка як одержання службовою особою в будь-якому вигляді хабара за виконання чи невиконання в інтересах того, хто дає хабара, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища (ч.1 ст. 368 КК України)

Судячи з тексту вироку, Олег Діденко був звільнений з посади інспектора по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста 18 серпня 2017 року. Але в Єдиному державному реєстрі декларацій немає декларації Олега Діденка щодо звільнення. Зазначимо, що затримали екс-інспектора та поліцейського 19 серпня 2017 року.

У Полтаві СБУ викрила поліцейського та чиновника на зборі «данини» з нелегальних торгівців Оперативне відео

Крім того, інспектора з благоустрою обвинувачують у тому, що 19 серпня він, замовчуючи інформацію про своє звільнення, отримав від торговця вишиванками ще 600 грн хабара. Таким чином, суд кваліфікував дії підозрюваного як заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) — ч.1 ст. 190 КК України.

Обставин, які б обтяжували покарання, суд не вбачає. У якості пом’якшуючих обставин суд визнав щире каяття та активне сприяння розкриттю злочинів.

Враховуючи всі вищезгадані обставини, суддя Анатолій Савченко виніс вирок, яким оштрафував Олега Діденка на 17 тис. грн, а також позбавив його права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій на один рік.

Нагадаємо, що спільник Олега Діденка майор поліції Роман Денисенко отримав покарання — 12,8 тис. грн штрафу.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»