У Полтаві створили міську батьківську раду

Відкрила збори начальник управління освіти Наталія Дорохова Відкрила збори начальник управління освіти Наталія Дорохова

Днями в актовій залі Полтавського ліцею № 1 імені Івана Котляревського відбулися перші установчі збори міської батьківської ради. ЇЇ створення ініціювало управління освіти міськради та батьківська спільнота.

Попередньо працівники управління освіти повідомили всі загальноосвітні, дошкільні та позашкільні навчальні заклади комунальної форми власності про намір утворити міську батьківську раду. Закладам електронною поштою надіслали інформаційні листи, прохання обрати представника батьківського активу та Положення, яке регламентує роботу ради. 

Від батьківської громади вищезазначених закладів на збори завітали 90 представників. Всіх об’єднує спільна мета — особиста активна участь в освітньому процесі міста, можливість його вдосконалити, спільно вирішуючи актуальні питання тощо.

— Це цікавий новий проект, у якому я охоче візьму участь, — представниця ДНЗ № 60 «Червона Шапочка» Тамара Жалій. — Він передбачає тісну співпрацю міського управління освіти та батьківського активу. Закономірно, що реформування системи освіти ставить перед галуззю нові завдання. Вірю, що ми оптимізуємо зусилля, вирішуючи нагальні проблеми, знайдемо відповіді на хвилюючі питання, що виникають в освітньому просторі Полтави.

Тамара Жалій, представниця ДНЗ №60 Тамара Жалій, представниця ДНЗ №60

На думку Тамари Жалій, така співпраця вкрай необхідна, адже не завжди чиновники розуміються на всіх тих проблемах, що постають перед батьками та дітьми. Начальник управління освіти міськвиконкому Наталія Дорохова також наголосила, що налагодження діалогу з батьками — надзвичайно важливе завдання:

— Учасники навчально-виховного процесу — учні, батьки, вчителі — повинні мати тісний зв’язок для вирішення питань, які виникають. Батьківські комітети функціонують у кожному навчальному закладі. Але проблема в тому, що раніше всі питання залишалися на рівні дитсадків чи шкіл. Так не повинно бути. Ми хочемо і ми маємо чути й знати про те, що турбує батьків та дітей.

Управління освіти має план роботи, але прагне його скоригувати разом із батьківським активом, щоб діяти спільно, адже все робиться заради дітей. Наталія Дорохова вважає, що найкраще про проблеми закладів освіти знають ті, хто інтегрований у навчальний процес — педагогічний колектив, батьки і, власне, діти.

Під час перших зборів посадовець розповіла про основні напрямки роботи управління освіти, досягнення останніх років та перспективи розвитку. 

На засіданні заслухали представників батьківського активу, які побажали увійти до складу міської батьківської ради, попередньо надіславши резюме на сайт управління. Всього надійшло 16 резюме. В ході розмови ще троє присутніх запропонували свої кандидатури.

Голова міської батьківської ради, представник школи №34 Віктор Сердюк Голова міської батьківської ради, представник школи №34 Віктор Сердюк

Шляхом голосування затвердили кількісний склад ради — 19 чоловік. Серед них чоловіки і жінки — представники різних професій. Шляхом голосування обрали голову ради — представника школи № 34 Віктора Сердюка.

Також на першому засідання затвердили Положення про роботу міської батьківської ради.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради