У Полтаві створили антивандальну клумбу.

По вулиці Соборності в Полтаві увагу перехожих привертає цікава композиція. Якщо підійти ближче, видно, що то антивандальна клумба. Не з першого погляду бачиш там малесеньку рослинку, що зеленіє під купою металу.

 

Люди йдуть, помічають, фотографуються. Тож журналістка не стала винятком. Вирішила поцікавитись, що за конструкція та чому саме така.

 

– Нещодавно на обох клумбах росли кущі, але одного ранку ми помітили зникнення одного з них. А згодом вся клумба була порожня,  хтось украв наші зелені насадження, –  розповідає Вадим, директор креативної компанії. – У нас ще триває ремонт, ми не відкрились, а от територію навколо вирішили облаштувати, тим паче маємо професійних ландшафтних дизайнерів. Яке було розчарування, коли на вихідних у нас вкрали кущі! Мало того, поцупили ще й декоративне каміння.

Лишилась лише одна каменюка – важка і красива, на згадку про те, як було. Вона нині лежить біля дверей.

Чоловік так розлютився, що пішов на ярмарок, котрий працює о такій порі неподалік, біля ОЦЕВУМу (там торгують квітами та саджанцями дерев, кущів).

– Думав, знайду своє – переламаю продавцю ноги, – не приховує злості Вадим. – Але таким як було у нас, ніхто не торгував.

Директор креативної студії з колегами вирішив після інциденту створити антивандальну клумбу, яку не можна буде вкрасти. Так народилась ідея, яку втілили в металі. Наразі вона не повна, скоро клумба буде завершена – додав Вадим.

До правоохоронців звертались у приватному порядку, ті сказали, що суми крадіжки достатньо, щоб розпочати кримінальне провадження.

– Але якщо автівки не знаходять, то що вже казати про кущі? – говорить Вадим.

Нині біля студії вціліли лише кілька корінців серед кори та дизайнерський задум міні-клумби у пеньку.

– Нас не раз питали, скільки то коштує – декоративне каміння, кора для покриття, рослини, а потім робили круглі очі, мовляв, хлопці, чи ви дурні? – зізнається директор студії. – Бо людям то дорого. Дешевше прийти і вкрасти готове, на жаль.

Вадим – полтавець, каже, що місто «славиться» вандалізмом, як це не прикро. Адже хотіли краси, їхня клумба тішила око, не розраховували, що так швидко її обнесуть, тому навіть фото на згадку, як було, ніхто не робив, лише частинами знімали. Вважали, що от скоро буде що фотографувати. Тепер інакший задум втілюють.

– Люди розуміють, 90% тих, хто підходить, поводяться однаково: розглядають клумбу, фотографують, підводять очі, шукаючи, чия ж ідея, а потім ідуть, буває, хтось заходить запитати, – резюмує полтавець.

Частини антивандальної клумби працівники брали хто де, здебільшого купували у пунктах прийому металобрухту.

Автор: Ніна Король