У Полтаві створять робочу групу, яка проінспектує підприємство ТОВ «Сільські традиції»

Нараду очолив директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Ігор Піддубний Нараду очолив директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Ігор Піддубний

18 липня у Полтаві відбулася нарада з питань господарської діяльності підприємства ТОВ «Сільські традиції». Її очолив директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Ігор Піддубний.

Нараду провели, аби налагодити діалог між жителями Біликів Кобеляцького району та керівництвом підприємства ТОВ «Сільські традиції». Конфлікт тут триває уже не один рік. Нагадаємо, що в березні підприємство остаточно припинило свою діяльність та вивезло усе поголів’я свиней з території підприємства. Але громадськість і досі скаржиться на неприємний запах.

— Кілька днів тому громадськість звернулася до голови Полтавської ОДА з проханням допомогти їм у вирішенні проблеми. Сьогодні на нараді присутні обидві сторони. Тож ми повинні вирішити, як ми будемо рухатися далі, аби ніяких питань в подальшому не виникало, — зазначив Ігор Піддубний, директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА.

Місцеві жителі переконані, що підприємство продовжує свою господарську діяльність Місцеві жителі переконані, що підприємство продовжує свою господарську діяльність

Місцеві жителі стверджують, що незважаючи на те закриття підприємства, неприємний запах продовжує накривати їхнє селище. Вони стурбовані.

— Сморід просто нестерпний. Нічого не змінилося. Наші діти хворіють — на лейкоз захворіли дві дитини. Ми думаємо, що насправді підприємство продовжує свою діяльність. Ми хочемо потрапити на території та на власні очі побачити, що там відбувається, — розповіла Лідія Плужник, жителька Біликів Кобеляцького району.

Натомість керівництво ТОВ «Сільські традиції» підприємства стверджує, що ще в березні вивезли всіх тварин, а розповіді місцевих жителів не що інше, як видумка та наклеп.

— В березні 2017 року ТОВ «Сільські традиції» припинило свою господарську діяльність. На сьогоднішній день всі приміщення свинокомплексу почищені, побілені, опломбовані і жодна тварина там не утримується, — запевнив заступник директора ТОВ «Сільські традиції» Роман Калатур.

Роман Калатур стверджує, що з підприємства ще в березні вивезли всіх тварин Роман Калатур стверджує, що з підприємства ще в березні вивезли всіх тварин

Земельну ділянку, що під свинокомплексом, власники підприємства в оренду взяли на 49 років. Цей термін ще не сплинув. 

— Цільове призначення цієї земельної ділянки — обслуговування будівель та споруд сільськогосподарського товаровиробництва. Приміщення та технологічне обладнання належать нам. І доки так буде, ми підтримуватимемо їх в належному стані, а відповідно і земельну ділянку ми використовуватимемо та сплачуватимемо за можливість користування нею, як це передбачено договором, — додав Роман Калатур.

За словами Романа Калатура: нині підприємство ТОВ «Сільські традиції» працює як юридична особа, там числиться 5 робітників. Вони підтримують чистоту на всій території та утримують комунікації.

Щоб переконатися в правдивості слів керівництва підприємства та задовольнити бажання місцевих жителі, на нараді вирішили створити робочу групу. До неї увійдуть як представники контролюючих органів, так і представники громадськості. Таким складом вони зможуть потрапити на підприємство уже найближчим часом.

Прес-служба Полтавської ОДА