У Полтаві стартував перший проект “Бюджету участі”

На 12-ти внутрішньодворових майданчиках Полтави розпочався перший етап соціального проекту “У здоровому тілі – здоровий дух!”. Загалом він обійдеться міському бюджету у майже 100 тис. грн.

Розпочинається реалізація проекту-переможця в рамках реалізації міської цільової програми “Партиципаторне бюджетування” (бюджет участі) у м. Полтаві на 2016-2020 роки”.

27 травня 2017 року на вул. Небесної сотні, 91 стартував перший етап соціального проекту “У здоровому тілі – здоровий дух!”. У його рамках відбудеться 12 вуличних акцій на внутрішньодворових майданчиках в усіх районах нашого міста. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомиоа секретар міської ради Оксана Деркач.

На усіх відвідувачів чекають найкращі творчі і спортивні колективи Полтави; майстер-класи від спортсменів міста. Найменші учасники заходу можуть взяти участь у “Веселих стартах” від комунального закладу “Спорт для всіх”.

Довідково. Автор соціальної акції “У здоровому тілі  здоровий дух” – керівник ГО “Центр спортивних єдиноборств “ЮС Чемпіон” Олександр Верхола. Для міського проекту бюджетів участі він запропонував комплекс заходів на 12-ти внутрішньодворових майданчиках міста та околиць (спортивно-показові виступи з єдиноборств, акробатичні, хореографічні майстер-класи та змагання). Загальна вартість проекту – 96 тис. 600 грн. Крім організації виступів юних спортсменів у вартість проекту входить установка нових або ремонт існуючих турніків, брусів, рукоходів, закупівля гімнастичних матів. Правда, ніде немає інформації, куди подінуться мати після закінчення виступів. Інформації про те, де відбудеться наступна акція соціального проекту, поки що ніде також немає.

Нагадаємо, партиципаторний бюджет (бюджет участі) являє собою механізм, який передбачає найвищий рівень участі громадян в прийнятті рішень стосовно призначення частини коштів з місцевого бюджету. Основна мета партиципаторного бюджетування полягає у залученні мешканців до процесу управління містом, а також використання у цих моментах елементів обговорення та дискусій в широкому колі спільноти, які є експертами своєї справи.

У 2016 році відбувся перший конкурс “Бюджету участі”, тоді 50 авторів подали 53 проекти.