У Полтаві співробітники СБУ затримали на хабарі в 12 тисяч інспектора з охорони довкілля

Громадський інспектор з посвідченням від управління Держекоінспекції у Полтавській області сам ініціював «позапланову перевірку», знайшов порушення та вимагав хабар

У четвер, 16 лютого 2017 року, у Полтаві співробітники СБУ у Полтавській області під процесуальним керівництвом прокуратури області затримали на хабарі інспектора з охорони довкілля. Останній, як повідомив начальник відділу прокуратури області Іван Кінаш, вимагав у приватного підприємця 12 тис грн за не відображення порушень в акті непланової перевірки. Гроші службовій особі підприємець передав у Полтаві, у власному авто. Насправді ніякої перевірки інспектору проводити ніхто не доручав.

Відомості про даний факт внесені до ЄРДР. Єкоінспектору повідомили про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 369, ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 190 КК України, тобто у підбурюванні до надання неправомірної вигоди службовій особі, за вчинення службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням службового становища, а також у закінченому замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману.

На Полтавщині СБУ затримала на хабарі екологічного інспектора

Як нам стало відомо, громадський інспектор мав при собі посвідчення, видане Державною екологічною інспекцією у Полтавській області.

Нагадаємо, що у березні 2015 року сталася аналогічне затримання чиновниці Держінспекції та громадського інспектора, які ініціювали незаконну перевірку Гадяцького агролісництва і вимагали з лісника 20 тис. грн хабара. Суд над екологами досі триває.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»