У Полтаві спійманий на хабарі суддя продовжує розглядати справи

Суддя Сергій Кононенко Суддя Сергій Кононенко | Фото Миколи Лисогора

Підозрюваний у хабарництві суддя Ленінського райсуду Полтави вийшов на роботу і розглядає надані йому справи

31 серпня детективи Національного антикорупційного бюро України разом з працівниками СБУ затримали суддю Ленінського районного суду Полтави Сергія Кононенка. Він отримав хабар у 5 тис грн від представника позивача у цивільній справі. За версією слідства, служитель Феміди взяв гроші за винесення рішення в інтересах позивача, який вимагав стягнути заборгованість у сумі 100 тис. грн.

Як нам стало відомо, суддя Сергій Кононенко вийшов сьогодні на роботу і розглядав надані йому справи.

За інформацією Вищої ради правосуддя, без її згоди, до судді не може бути обрано запобіжний захід, пов’язаний з позбавленням волі (арешт тримання під вартою тощо). Решта запобіжних заходів і слідчих дій можуть проводитися. Водночас суддя користується функціональним імунітетом і його можуть звільнити з посади лише на підставі вироку суду, який набуде чинності. Це йому гарантується Конституцією.

Крім того, Вища рада правосуддя може відсторонити суддю від здійснення правосуддя. Процедуру можуть реалізувати лише за клопотанням прокуратури. За інформацією ВРП, прокуратура не зверталася з подібними клопотаннями: ні щодо відсторонення судді, ні щодо надання згоди на його арешт.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»