У Полтаві спійманий на хабарі екоінспектор відбувся штрафом, меншим за суму хабара

Полтавський суд призначив 9,4 тис. грн штрафу затриманому на хабарі в 12 тис. громадському інспектору з охорони довкілля

Київський райсуд Полтави виніс вирок громадському інспектору з охорони довкілля Максиму Солоду, якого у лютому цього року затримали під час отримання 12 000 грн хабара. 22 травня Суддя Юлій Куліш призначив йому 9 350 грн штрафу. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових справ та офіційного сайту суду.

Довідково. Відповідно до «Положень про громадських інспекторів з охорони довкілля», посада громадського екоінспектора не є оплачуваною. Людей на ці посади призначають головні держекоінспектори. Громадські інспектори отримуюють відповідні посвідчення і мають право проводити рейди та перевірки і складати акти перевірок, складати протоколи про адмінпорушення, доставляти порушників до органів місцевої влади та правоохоронців для встановлення осіб, перевіряти документи та зупиняти транспорт тощо.

Нагадаємо, громадський інспектор з посвідченням від управління Держекоінспекції у Полтавській області сам ініціював «позапланову перевірку», знайшов порушення та вимагав 12 тис. грн хабара від двох ФОПів. Його затримали 16 лютого під час отримання цих коштів біля будинку № 34 по вул. Сінній у Полтаві.

На Полтавщині СБУ затримала на хабарі екологічного інспектора

Згідно з матеріалами справи, Максим Солод обіцяв передати ці кошти співробітникам Держекоінспекції Полтавщини. Насправді ж гроші він хотів залишити собі. Для правдоподібності він показував підроблений акт перевірки з порушеннями вимог природоохоронного законодавства.

У суді Максим Солод повністю визнав провину і просив суворо не карати. Вочевидь, суддя Юлій Куліш до нього дослухався. Він визнав екоінспектора винним у шахрайстві та хабарництві. За сукупністю злочинів суддя призначив 9 350 грн штрафу, що майже на 3 тис. менше, ніж розмір хабара. Громадський екоінспектор може оскаржити вирок до апеляційного суду упродовж 30 днів.

Нагадаємо, на початку травня той же суд засудив до 5 років ув’язнення вже старшого держекоінспектора Полтавщини Валентину Лісовську, яка взяла 15 тис. грн хабара за невідображення в акті перевірки знайдених нею порушень. Її спільником також був громадський екоінспектор, який не дожив до винесення вироку.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»