У Полтаві спійману на хабарі чиновницю посадили на 5 років

Чиновниця Держекоінспекції проводила позапланову перевірку Гадяцького агролісництва Чиновниця Держекоінспекції проводила позапланову перевірку Гадяцького агролісництва | Фото: agrolis.pl.ua

За 15 тис. грн хабара чиновниця Держекоінспекції отримала 5 років ув’язнення. Її спільник не дожив до вироку.

Київський райсуд Полтави виніс вирок вже колишній чиновниці Держекоінспекції Валентині Лісовській, яка разом із колегою Дмитром Шапраном вимагала та отримала хабар від лісника у 2015 році. 4 травня цього року жінці присудили 5 років ув’язення, а чоловік не дожив до винесення вироку. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових справ та офіційного сайту суду.

Згідно з матеріалами справи, з 11 по 25 березня 2015 року громадський інспектор з охорони довкілля Полтавської області Дмитро Шапран та заступник начальника відділу екологічного контролю природно-заповідного фонду, рослинного і тваринного світу — старший державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Полтавської області Валентина Лісовська проводили позапланову перевірку Гадяцького агролісництва ДП ПДЛП «Полтаваоблагроліс».

Інспектори з’ясували, що ландшафтний парк «Гадяцький» в межах Краснолуцької сільради засмічений пляшками та іншими відходами, у ньому знятий родючий шар ґрунту та спиляні 27 дерев, з яких 15 — сухостойні. Вони склали 4 протоколи про адмінпорушення, за якими мав відповідати лісник агролісництва.

Дмитро Шапран та Валентина Лісовська запропонували ліснику вихід із ситуації. Той мав заплатити 20 тис. грн, а інспектори погоджувалися не писати в акті перевірки про знайдені порушення. За п’ять днів вони погодилися зменшити розмір хабара на 5 тис. грн.

Лісник звернувся до міліції. Йому видали мічені купюри, які той 25 березня у Полтаві передав Дмитру Шапрану, тобто поклав гроші у його ВАЗ 11183-110-20. Після цього автомобіль обшукали і знайшли там мічені 15 тис. грн.

Під час розслідування справи Дмитра Шапрана взяли під домашній арешт, а Валентину Лісовську відсторонили від посади. Рівно за рік після затримання, 24 березня 2016 року Дмитро Шапран помер у Кобеляцькому районі. Тому ще за рік кримінальне провадження у частині його обвинувачення закрили.

На судовому засіданні Валентина Лісовська не визнала провину. Вона заявила, що обвинувачення надумане та безпідставне, а усі докази недопустимі. За її словами, гроші з лісника вона не вимагала, не отримувала їх і не вела з ним розмов.

Заслухавши усі покази свідків та ознайомившись з письмовими доказами, головуючий суддя Ольга Логвінова прийняла наступне рішення. Вона визнала екс-чиновницю винною в отримані хабара і призначила їй 5 років ув’язнення з конфіскацією майна, окрім квартири. Крім того, позбавила її права обіймати посади пов’язані зі здійсненням адміністративно-господарських обов’язків та функцій представника влади строком на 1 (один) рік.

Нагадаємо, у лютому у Полтаві СБУ затримала інспектора з посвідченням від управління Держекоінспекції у Полтавській області, який сам ініціював «позапланову перевірку», знайшов порушення та вимагав 12 тис. грн хабара.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»