У Полтаві СБУ затримала на хабарі в 27 тисяч чиновника з управління Держпраці у Полтавській області

Затримання на вул. СтрітенськійЗатримання на вул. Стрітенській | Фото: kyiv.gp.gov.ua

Співробітники СБУ, поліція та прокуратура Києва на вулиці Стрітенській провели затримання держчиновника, який вимагав хабар за дозвіл на проведення видобутку копалин

Сьогодні у Полтаві, на вулиці Стрітенській, співробітники СБУ, Дарницького управління поліції Києва та Київської місцевої прокуратури затримали начальника відділу гірничого нагляду управління Держпраці у Полтавській області. Під час операції він перебував в автомобілі Volkswagen Jetta. Чиновника піймали «на гарячому» — одержанні 26 тис. гривень неправомірної вигоди.

Вказані кошти посадовець вимагав та одержав від представника підприємства, що видобуває корисні копалини на території Полтавщини. Призначення хабара — вирішення питання про отримання дозволу на проведення гірничих робіт. Про це повідомили у Київській місцевій прокуратурі.

Вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою поєднане з вимаганням) КК України. Слідчі дії тривають.

Станом на березень 2018 року посаду начальника відділу гірничого нагляду обласного управління Держпраці обіймав Михайло Устименко. Він подав декларації про доходи за 2017 рік, у якій вказав згаданий автомобіль Volkswagen Jetta 2013 року випуску, який належить його дружині.

Окрім цього Михайло Устименко задекларував житловий будинок в Попівці Зіньківського району, зарплату в 129 тис. 422 грн. Та матеріальну допомогу в 600 грн. Все інше — квартиру у Полтаві, будинок та земельну ділянку в Решетилівці, автомобіль, зарплату в 14,8 тис. грн (без врахування матеріальної допомоги), 27 тисяч доларів США та 92 тисячі гривень готівкою — задекларувала дружина Ірина Устименко.

Нагадаємо, 20 травня 2018 року в Полтаві співробітники внутрішньої безпеки ГУНП у Полтавській області затримали під час отримання хабара двох правоохоронців, які вимагали та отримали 26 тис. грн.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»