У Полтаві СБУ заблокувала кол-центр, пов’язаний з відмиванням коштів наближеного до Януковича олігарха

У Полтаві діяв кол-центр, де скуповувалися фіктивні страховки штучно доведених до банкрутства фірм, пов’язаних з відмиванням майже 4,5 млрд грн наближеного до Януковича олігарха

Співробітники СБУ припинили масштабну фінансову оборудку з фіктивним страхуванням бізнес-активів олігарха, наближеного до біглого екс-президента Віктора Януковича. У схемі були задіяні два кол-центри, один з яких розташований у Полтаві. Про це повідомила прес-група Служби безпеки України.

Діяли правоохоронці у рамках заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури (тих, що стратегічно важливі для економіки і безпеки держави, суспільства, населення) у фінансово-банківській сфері.

Оперативники СБУ під процесуальним керівництвом прокуратури викрили механізм, за яким велика група компаній виводила в «тінь» власні кошти. Вони проводили фіктивне страхування ризиків. Правоохоронці встановили, що їхні топ-менеджери укладали фейкові страхові угоди з підконтрольними компаніями. Таким чином вони мінімізували податки. За попередніми оцінками, через оборудку ділки «відмили» майже 4,5 мільярда гривень.

Співробітники спецслужби спільно з поліцією також заблокували у Києві та Полтаві діяльність двох кол-центрів. Там приймали заявки на викуп страхових зобов’язань з великим дисконтом. За 10-20% від реальної суми ділки скуповували договори страхування фізичних осіб у штучно доведених до банкрутства підконтрольних структурах. Згідно із законодавством, люди повинні були отримати 100% відшкодування від збанкрутілих страхових компаній.

Під час проведення слідчих дій співробітники СБУ задокументували, що страховики порушили законодавство у сфері надання фінансових послуг. За матеріалами СБУ, Нацкомфінпослуг винесла рішення про скасування страховим компаніям ліцензій та накладання адмінштрафів.

У ході обшуків в офісах комерційних структур правоохоронці вилучили документацію, яка доводить проведення протиправних оборудок з фінансовими ресурсами. Зокрема, вони проводилися через страхові компанії, які тривалий час перебувають в процесі ліквідації. У зловмисників також знайшли комп’ютерну техніку та серверне обладнання з доказами нелегальної діяльності, печатки і штампи юридичних осіб, незаповнені бланки фіктивних структур з підписами та печатками.

Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 209 (Легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»