У Полтаві розпочнуть модернізацію обласної лікарні

У нейрохірургічному відділенні Полтавської обласної лікарні розпочнеться реконструкція. Крім того, на території закладу планують побудувати новий корпус.

Реконструкцію приміщень нейрохірургічного відділення Полтавської обласної лікарні здійснюватиме компанія «Марк Строй». Вона стала переможцем тендеру, який у червні провів Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА. Роботи розпочнуться вже найближчим часом. 

— Нейрохірургія — дуже важлива сфера. Але для ефективнішого результату потрібно, щоб модернізація лікарні відбувалася комплексно. Тому роботи тут — це лише один з етапів реалізації великого проекту, — розповів директор Департаменту будівництва Тимофій Голбан. 

На території Полтавської обласної лікарні побудують ще один корпус. Головна мета — створити тут сучасне діагностичне відділення. Це збільшить оперативність надання медичних послуг. Як зазначив головний лікар обласної лікарні Григорій Оксак, діагностичні відділення такого типу функціонують у європейських країнах. 

Під час робочої наради Під час робочої наради

Крім того, у нову будівлю перенесуть частину інших відділень, які розміщені на території лікарні. У майбутньому це створить більше варіантів для її розвитку і будівництва нових об’єктів. Адже зараз на території лікарні знаходяться багато одноповерхових будівель, на місці яких можна було б зводити сучасні споруди. 

Для оптимізації роботи лікарні у майбутньому також планують збільшувати перевантажені відділення і зменшувати кількість ліжкомісць у тих, де кількість пацієнтів замала. 

До проекту будівництва нового корпусу входитиме і купівля нового медичного обладнання. Сфера охорони здоров’я швидко розвивається, тому його оновлення — це першочергова необхідність.

— Дуже важливо, щоб обладнання у лікарні було сучасним. Це дасть спеціалістам більше можливостей швидко визначати причини захворювань та братися за лікування. З іншого боку, ми створимо комфортніші умови для пацієнтів, — наголосив Валерій Головко. 

Обговорення модернізації обласної лікарні Обговорення модернізації обласної лікарні

Новий корпус функціонуватиме без відриву від вже існуючих. Так, з відділення гострих інсультів, яке планують розмістити на другому поверсі, зроблять перехід до відремонтованого відділення нейрохірургії. 

На території обласної лікарні планують також облаштувати гелікоптерний майданчик. Його наявність дозволить збільшити оперативність транспортування пацієнтів з інших медичних закладів, або до них. Особливо тих, що перебувають у дуже важкому стані. 

Наразі тривають проектні роботи. Після їх завершення проектант запропонує варіанти розміщення нового корпусу керівництву ОДА та обласної лікарні. За достатнього рівня фінансування роботи планують завершити за 2 роки. 

За ходом виконання робіт можна слідкувати на порталі «Будуємо Прозоро!». Там також міститься інформація про інші об’єкти Департаменту будівництва: дані підрядників, вартість виконання робіт, посилання на проведені закупівлі на порталі «ProZorro».

Прес-служба Полтавської ОДА