У Полтаві розпочали проектування нового храму УГКЦ

Освячення хреста на місці майбутньої церквиОсвячення хреста на місці майбутньої церкви

19 травня представники двох конфесій освятили хрест та наріжний камінь під будівництво храму Юрія Переможця по вул. Зіньківській. До міста приїхали Патріарх та Глава УГКЦ Блаженійший Святослав (Шевчук), Високопреосвященний Архиєпископ УАПЦ Ігор (Ісіченко) та Преосвященний Владика Василій (Тучапець), Екзарх Харківський УГКЦ. 

За домовленістю представників двох конфесій — Патріарха УГКЦ Святослава та Владики Ігоря — у Полтаві розпочнуть будівництво нового храму.

— Ми показали, що ми, українці, навіть знаходячись у різних конфесіях — вони православна церква, а ми греко-католицька — заради спільних інтересів та божого народу можемо об’єднатися. Як Христос сказав: «По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою», — говорить настоятель парафії Пресвятої Трійці УГКЦ отець Юрій Кролевський.

Єднання християн усієї країни — головна мета проекту. Місцем для зведення споруди обрали територію, де наразі знаходиться каплиця — пам’ятка архітектури. Вона побудована у стилі українського модерну. Такої церковної споруди немає більше ніде в Україні. Храм будуватимуть поряд у відповідному їй стилі. Хрестильню, що також розташована на території майбутнього храму, реконструюють. 

Молодь дружньої парафії Пресвятої Трійці з Блаженнійшим Святославом Молодь дружньої парафії Пресвятої Трійці з Блаженнійшим Святославом

Зведення храму планують зробити за 3-5 років. До кінця 2018-го, після затвердження проектної документації, буде покладено фундамент будівлі. Фінансувати будівництво будуть меценати від української діаспори та загалом з України. 

— Сама по собі церква впишеться в архітектурний ансамбль. Я думаю, що це буде прикрасою Полтави. Сам по собі архітектурний проект дуже шикарний, я такого ще не бачив. Створювали його полтавські архітектори, — розповідає отець Юрій Кролевський.

Прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ