У Полтаві рада стейкхолдерів погодила регіональне замовлення на підготовку кадрів у професійно-технічних навчальних закладах

Цьогоріч в Полтавській області вступити до професійно-технічних закладів за регіональним замовленням матимуть можливість 5 053 учнів.

У Полтаві відбулося розширене засідання регіональної ради професійної освіти (ради стейкхолдерів). 

— Стейкхолдери — це особи, що зацікавлені в розвитку професійної освіти Полтавського регіону, — пояснює директор Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Олена Харченко. — Це представники Департаменту, закладів освіти, роботодавці, громадські активісти та інші. 

На розширеному засіданні сьогодні розглянули та погодили регіональне замовлення на підготовку кадрів у професійно-технічних навчальних закладах на 2017 рік з урахуванням потреб регіонального ринку праці. 

— Уже другий рік поспіль (2016-2017 рр.) професійно-технічна освіта фінансується з регіонального рівня. А так як ми маємо регіональне фінансування, то постало питання регіонального замовлення робітничих кадрів. Тобто, роботодавці Полтавщини говорять скільки та якого напрямку підготовки працівники їм потрібні на підприємства, — розповіла Олена Харченко.

Таким чином, цьогоріч вступити на навчання у професійно-технічні заклади за регіональним замовленням можливість матимуть 5 053 учнів. Саме такої кількості робітничих кадрів нині потребує ринок праці Полтавщини. 

— Громадське харчування, економіка та сільське господарство — ті галузі, професії яких користуються найбільшим попитом в нашому регіоні. Загалом за регіональним замовленням підготовка робітничих кадрів здійснюватиметься за 16-ма напрямками — це 106 професій, — додала Валентина Франчук, головний спеціаліст відділу координаційної роботи вищих навчальних закладів, наукової діяльності та професійно-технічної освіти Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА.

Валентина Франчук Валентина Франчук

Окрім регіонального замовлення, цьогоріч здійснюватиметься підготовка робітничих кадрів і за державним замовленням. У 2017 році навчатися у професійно-технічних закладах за рахунок держави матимуть можливість 1 339 учні. Здобувати освіту вони будуть за професіями загальнодержавного значення.

— Професії загальнодержавного значення — це професії галузі електротехнічного виробництва (верстатник широкого профілю, токар, фрезерувальник), можливість професії залізничної галузі (помічник машиніста електровоза та тепловоза), професії галузі хлібопекарського та макаронного виробництва (тістороб), професії сільськогосподарської галузі (бджоляр), — розповіла Валентина Франчук. 

Окрім цього, до професій загальнодержавного значення відносяться художник ювелірних виробів, а також професії галузі буріння свердловин та видобування нафти та газу.

Прес-служба Полтавської ОДА