У Полтаві протестували проти права патрульних перевіряти власників «евроблях»

Власники автомобілів на європейських номерах протестували проти постанови Кабміну № 479

Сьогодні перед будівлею Полтавської ОДА зібралися власники автомобілів на нерозмитнених європейських номерах. Не зважаючи на дощ, вони розгорнули плакати та стяги громадського об’єднання «АвтоЄвроСила». Ця організація об’єднує власників автомобілів на імпортних номерах — «євроблях».

«Євробляхи» мітингувальників біля ОДА

Приводом до протесту стало ухвалення постанови Кабміну № 479. Згідно з цією постановою поліція отримала право:

  • контролювати ввезення авто на єврономерах в Україні;
  • зупиняти власників автомобілів на єврономерах і перевіряти їх документи.

Патрульні поліцейські будуть присутні в пунктах митного контролю, щоби перевіряти документи на ввезенні автомобілів. Також патрульні отримають доступ до бази даних «Інспектор-2006», за допомогою якої можна перевірити скільки часу автомобіль перебуває на території України. Патрульні зможуть зупиняти порушників (хто їздить на «євроблясі» понад рік) та перевіряти їх документи. Далі вони відправлять повідомлення у митну службу, яка випише постанову на штраф.

Полтавські власники «євроблях» написали листа в обласну раду, з проханням, щоб вона звернулася до Верховної ради із наступними вимогами:

  • скасувати постанову № 479;
  • зробити доступний митний збір на авто з єврономерами.

Чому автомобілісти не розмитнюють б/у авто, яке куплене в Європі? Полтавські власники «євроблях» пояснюють, що більшість купляє авто екологічного стандарту «Євро-3». Це автомобілі до 2005 року випуску. Їх ціна складає 2-3 тис. доларів. Розмитнення разом з усіма податками буде дорожче за ціну авто. Власники старих європейських вживаних авто готові платити 500 доларів за розмитнення.

— Ми за те, щоб кожен українець міг собі купити європейський автомобіль. Ми не можемо платити скільки від нас хочуть чиновники. У нас грошей немає. В драних штанях ходимо. Зробіть нормальну ціну. Дешеве розмитнення користь для бюджету. В Україні 2 млн нерозмитнених авто, якщо ми по 500 доларів заплатимо, поповнимо бюджет, а так нічого не платимо. Ми хочемо користь країни принести, бюджет поповнити, — розповів один з учасників протесту.

За інформацією представників «АвтоЄвроСила», у Полтаві 2 тисячі автомобілів на єврономерах, а рік тому була 1 тисяча.

Мітинг «АвтоЄвроСили» під стінами Кабміну

Аналогічні протести сьогодні проходять по всій Україні. Активісти також вимагають внести до порядку денного Верховної Ради законопроекти № 8487 і № 8488, які покликані зменшити вартість імпортних авто. Так, за підрахунками «Економічної правди», авто якому 15 років із двигуном об’ємом 2 літри, буде коштувати 1,5 тис. євро.

Правда, зі зменшенням акцизного податку буде посилений контроль за ввезенням і використанням «євроблях».

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»