У Полтаві пропонують за 6,5 мільйонів створити муніципальну варту із учасників АТО

Під час розгляду питань порядку денного до депутатів звернулися представники громадської організації «Всеукраїнської спілки учасників АТО, бойових дій та миротворчих місій». Вони принесли на засідання комісії бізнес-план створення у Полтаві комунального підприємства «Муніципальної варта». У цьому бізнес-плані – створення із числа учасників АТО та ООС комунального підприємства, серед головних завдань якого – охорона власності фізичних та юридичних осіб, надання послуг із охорони громадян, проведення спільно із поліцією заходів щодо попередження та припинення правопорушень, охорона об’єктів комунальної власності.

Представники громадської організації розповіли, що подібні комунальні підприємства вже працюють у Вінниці, Дніпрі, Львові, Луцьку, Одесі, Житомирі, Рівному, Чернігові. Зокрема у Вінниці у подібній муніципальній варті працюють 37 чоловік. Видатки цього року склали 7 мільйонів гривень. На території Полтавщини такі підприємства вже діють у Кременчуці, Миргороді, Гадячі та Артемівці.

У Полтаві пропонують створити «Муніципальну варту» у кількості 44 штатних одиниць. Витрати на її утримання у рік складуть 6 мільйонів 592 тисяч гривень. З них 3 мільйони 52 тисяч гривень підуть на заробітну платню.

Створення муніципальної варти – це не лише увага до учасників АТО та УОС, які повертаються додому, але і їх працевлаштування, – говорить представник організації «Побратими України» Олександр Пєхов.

Проте у депутатів міської ради створення муніципальної варти викликало багато питань. Зокрема депутат Артем Чубенко зазначив, що із наведеного статуту так і не зрозумів – для чого місту ця варта.

До того ж, депутат зауважив, що у складеному штатному розписі забагато одиниць адмінперсоналу – 10 осіб.

Інший депутат міської ради – Тарас Бойко – сказав, що багато наведених у бізнес-плані муніципальної варти пунктів дублюють роботу органів поліції, служби благоустрою.

З огляду на це голова комісії Сергій Луценко порадив представникам громадської організації допрацювати план і потім повторно звернутися до комісії.

Раніше проект муніципальної варти презентували у Полтавській ОДА.