У Полтаві пропонують «прив’язати» вартість проїзду до відстані

На сайті Полтавської міської ради 17-го грудня зявилася петиція щодо запровадження у міському транспорті електронного квитка. А сплату за проїзд «привязати» до відстані, яку проїжджає пасажир. Зареєстрував петицію Володимир Натрусний, який у поясненні пропонує розраховуватися за проїзд не грошима, а спеціальною карткою.

«Пропоную ввести в Полтаві електронний квиток для сплати за проїзд в транспорті і прив’язати вартість проїзду до відстані проїзду.
Приблизний механізм дії пропозиції: пасажир при вході до транспорту замість грошей дає водію або кондуктору електронний квиток той реєструє його на пристрої зчитування перший раз, картка “розблоковується” і на ній наприклад світиться зелена полоса,така картка дає право на проїзд, при виході пасажир дає водію або кондуктору електронний квиток повторно той реєструє його на пристрої другий раз, пристрій “блокує” картку, полоса перестає світиться зеленим колором, фіксує відстань проїзду і автоматично знімає плату з картки за проїзд, якщо пасажир при виході не зареєстрував картку другий раз вона залишається “розблокованою” і при наступній поїздці при вході “зайця” перевізнику видно картка до сплати не приймається. Загальний контроль такого механізму сплати в однодверному автобусі веде водій, в багатодверному кондуктор. Чи можлива реалізація такої пропозиції технічно не знаю, але якщо так то думаю це допоможе встановить справедливу вартість проїзду».

Петиція вже набрала 20 голосів «за». Для того, аби її розглянули на комісії міськради, за 60 днів вона повинна набрати 250 голосів.

Раніше заступник міського голови Олексій Чепурко обіцяв, що за 3-4 місяці у Полтаві запровадять електронний квиток.