У Полтаві пройшов передпрем’єрний показ фільму про воїна УПА у сталінському таборі — «Червоний»

Учора у кінотеатрі Wizoria (Колос) полтавці побачили передпрем’єрний показ фільму за романом Андрія Кокотюхи «Червоний». У масовий прокат стрічка вийде на День незалежності.

За годину до показу для журналістів та глядачів, які прийшли раніше, відбулася прес-конференція. Її учасниками стали двоє акторів зі стрічки — Олег Шульга та Любов Тищенко. Модерував захід громадський діяч і колишній політик Микола Кульчинський.

«Червоний» — екранізація однойменного роману Андрія Кокотюхи, який і став сценаристом стрічки. Книга складається з трьох частин, у кожній з яких оповідь ведеться від іншої людини. Оскільки матеріалу було багато, творці фільму вирішили зосередити увагу лише на частині про табір. 

Зйомки тривали три місяці — з березня по червень минулого року. Бюджет фільму складає 20 млн грн. З них половину надало Держкіно, інша половина — спонсорські кошти.

Любов Тищенко, Олег Шульга та Микола Кульчинський Любов Тищенко, Олег Шульга та Микола Кульчинський

Глядачі та журналісти на прес-конференції Глядачі та журналісти на прес-конференції

Актор Олег Шульга працює у дніпропетровському театрі «Віримо». Він грає колишнього радянського офіцера, який через те, що катапультувався на території з високою концентрацією ворожих сил, змушений п’ять років відсидіти у таборі. У кіно він потрапив вперше, пройшовши кастинг.

Любов Тищенко грає єдиного жіночого персонажа у стрічці — лікарку Тамілу Андріївну. Для неї приїзд до Полтави особливий, адже вона народилася у цьому місті і мала змогу відвідати двір та будинок, у якому жила. Працює у театрі, мала кілька ролей у серіалах, але це її перший повнометражний фільм.

За словами акторів, через проект пройшло близько 800 людей. Велика частина їх — масовка, без якої не можна було створити атмосферу радянського табору. Частина з цих людей мала кримінальне минуле, що дуже допомагало у зйомках.

Режисером стрічки став грузин Заза Буадзе. Він рік працював зі сценаристом Андрієм Кокотюхою. З вересня цього року починаються зйомки передісторії фільму «Червоний». Крім того, Буадзе екранізуватиме інший роман письменника — «Адвокат зі Львова».

ПІд час прес-конференції ПІд час прес-конференції

Щодо «Червоного», то Олег Шульга зазначає, що режисер «знімає наш героїчний епос».

— Щоб зануритися у роль матеріалу було предостатньо: родичі засуджених, документалістика, — згадує актор. 

Шульга і Тищенко говорять, що ми зараз є свідками розвитку українського кінематографу — і незабаром побачимо багато вітчизняних стрічок. Зокрема, деякі актори «Червоного» з’являться і у «Припутніх», і у «Кіборгах».

Роман ПОВЗИК, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»