У Полтаві пройшов майстер-клас для органів місцевого самоврядування області з питань використання електронної торгової системи ProZorro.Продажі

Сьогодні представників органів самоврядування Полтавської області ознайомили з основними алгоритмами та змінами до законодавства з питань проведення малої приватизації комунальних обєктів через систему ProZorro.Продажі

Цього тижня мала приватизація офіційно стартувала в Україні — перші об’єкти вже в системі ProZorro.Продажі

— Ми нарешті стартували з малою приватизацією і дуже раді тому, що українські міста так швидко опановують нові інструменти, — говорить в.о. директора ДП «Прозорро Продажі» Олексій Соболев. — Саме місцеві громади отримають головну перевагу від прозорої і ефективної малої приватизації. Полтавщина має великі перспективи і саме процес малої приватизації через систему ProZorro.Продажі підвищить ефективність від продажу комунального майна і зведе до мінімуму корупційні ризики.

Олексій Соболєв, Інна Іщенко, Ігор Лепьошкін (зліва направо) Олексій Соболєв, Інна Іщенко, Ігор Лепьошкін (зліва направо)

Обговорення питань Обговорення питань

Нагадаємо, що вже авторизовано 23 торговельних майданчиків, які отримали право на підключення покупців та продавців. Втім, авторизація безстрокова. Очікується, що до програми можуть приєднатися понад 40 систем, які вже працюють із ProZorro.Продажі на інших аукціонах і ті майданчики, які раніше не працювали з державними продажами.

— Через електронну систему ProZorro процес торгів відбуватиметься просто і наглядно, — розповіла директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА Інна Іщенко. — В контексті загальнодержавних реформ, підключення міст і областей до ProZorro.Продажі допомагає значно підвищити ефективність від продажу комунального майна, забезпечує прозорість, унеможливлює дискримінацію та надає об’єктивну оцінку пропозицій під час продажу та оренди комунальної власності.

Учасники круглого столу Учасники круглого столу

Електронна Торгова система ProZorro — інструмент полегшеної взаємодії між підприємствами різних рівнів. До системи вже долучилися 30 міст та понад 6.5 тисяч учасників. Її прозорість дає змогу швидко знайти надійних і вигідних бізнес-партнерів як у приватизації, так і в торгівлі. Систему зараз активно впроваджують в Україні і є перспективи її поширення за кордоном.

— Полтавська область посідає перше місце в Україні по фінансовій самодостатності. В цьому плані ми обійшли навіть Київ. По економічній ефективності — ми на третьому місці після Дніпропетровської та Вінницької областей. Електронні торги через ProZorro дають нам можливість ще ефективніше використовувати наш економічний потенціал, зокрема, комунальне майно. Це дуже важливо, адже на Полтавщині сьогодні функціонує понад 150 комунальних підприємств, — підсумувала Інна Іщенко.

Прес-служба Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА