У Полтаві пройшов черговий мітинг

Сьогодні під будівлею ГПУ “Полтавагазвидобування” відбувся черговий мітинг з приводу ненадання земельних паїв селянам Машівського району.

Ще 1989 року вирішили передати частину території земельного фонду з балансу колгоспу ім. Шевченка на баланс  газопромислового управління “Полтавагазвидобування” .

1990 року з’явився державний акт на право користування землею, який був виданий не юридичній особі, а її підрозділу.

Селяни звернулися за захистом своїх прав до суду з позовом про визнання дій протиправними, і просили визнати недійсними відповідні розпорядження, на підставі яких були видані державні акти на право постійного користування землею.

Ці рішення призвели до того, що колгоспники втратили можливість у результаті проведення розпаювання, отримати у власність земельні та майнові паї.

“Пай можна буде отримати лише у судовому порядку. Спочатку треба встановити право на землю із судовим рішенням. ГПУ взяло цю територію в користування лише на певний час від держави. По-перше, треба сформувати ряд вимог, які потім підуть до потрібних інстанцій” – заявив начальник юридичного відділу ГПУ.

Після того, як керівництво ГПУ не дало чітких відповідей, мітингувальники вирушили до голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького, сказано у сюжеті “ГромадськогоТБ.Полтава”.

“Я своїм  рішенням не можу забрати землю у газовиків та віддати її селянам. Тим більше, що кілька судів мешканці Базилівщини вже програли. Подавати знову в суд можна, якщо з’ясуються нові деталі справи. Але найкращий варіант – якщо «Полтавагазвидобування» піде на поступки селянам і добровільно віддасть частину земель”, – прокоментував ситацію голова облради Біленький.

7xtv86nF4IU

[embedded content]