У Полтаві пройшла презентація книги спогадів військового капелана УГКЦ «Прагнення волі»

15 листопада в полтавському осередку Української Академії Лідерства відбулася презентація книги військового капелана УГКЦ отця Ореста-Романа Сала «Прагнення волі. Спогади військового капелана 2014-2015».

Організатори заходу — Українська Академія Лідерства та парафія Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві.

Автор книги розповів, що від початку капеланського служіння, тобто від липня 2014-ого, занотовував до щоденника усі події, які відбувалися з ним та українськими військовими на Донбасі. Отець Орест привіз його до Полтави. Душпастир щиро вдячний Оксані Гайовій за пораду вести такий щоденник. 

Під час презентації Під час презентації

Отець Орест-Роман Сало розповідає, що не мав жодної душпастирської підготовки, не відвідував капеланських курсів та й був священиком трохи більше як півроку. Але внутрішньо відчував, що має бути поруч з українськими військовими:

— Розумів, що не маю досвіду ані парафіяльного, ані капеланського служіння, але вірив, що зможу допомогти військовим священичим служінням. Не претендував на звання капелана, моїм бажанням було допомогти військовому капелану.

Фото з книги (30 листопада 2014 року, Старобільськ) Фото з книги (30 листопада 2014 року, Старобільськ)

Речі з зони бойових дій (2014-2015 роки) Речі з зони бойових дій (2014-2015 роки)

У передмові до книги автор зазначає, що присвячує її усім, хто щасливо житиме у державі Україні. А сам молиться, щоб ми ніколи не забули, якою дорогою ціною те щастя здобували для нас.

Отець Орест-Роман Сало щиро сподівається, що книга буде корисною для тих, хто вірить в Україну, молодого покоління, яке хоче жити у справжній європейській незалежній країні.

Отець Орест-Роман Сало Отець Орест-Роман Сало

Автографи від автора Автографи від автора

Полтавський військовий капелан УГКЦ отець Максим Кролевський радіє появі нової книги, що розповідає про військові будні очима священнослужителя, який перебував пліч-о-пліч з українськими військовими на «передовій»:

— Познайомився з отцем Орестом ще у 2014 році. Знаю, що він пройшов через «вогонь» разом з нашими бійцями на Донбасі. Він дуже молитовний, стриманий, завзятий та водночас рішучий військовий капелан.

Прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві