У Полтаві проходить форум «Угода про Асоціацію з ЄС: можливості для малого та середнього бізнесу»

Віце-прем’єр-міністр України з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе Віце-прем’єр-міністр України з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе

Сьогодні до Полтави завітала Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева та голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа.

Форум «Угода про Асоціацію з ЄС: можливості для малого та середнього бізнесу» проходить у рамках заходів, які проводить Офіс Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції за проектом ЄС «Асоціація для України і для тебе». Це уже другий такий захід, перший провели у Чернігові.

— Я дуже рада бути тут сьогодні, у Полтаві, у серці України, яке б’ється в унісон з усією державою та прагне швидкого та ефективного переходу країни на європейські стандарти, які дадуть додаткові можливості для кожного громадянина, — говорить Іванна Климпуш-Цинцадзе. — Тішуся тому, що область нарощує свою торгівлю, і експорт до ЄС, та займає гідне місце у порівнянні з іншими областями.

Європейський Союз, за її словами, є для Полтавщини головним торговельним партнером, що свідчить про те, що в області використовують усі можливості, які дає Угода про Асоціацію і зона вільної торгівлі.

— Важливим завданням є створення для малого та середнього бізнесу додаткових можливостей для експорту. Бо переконана в тому, що саме це є основою реальної економіки. Мета подібних заходів — почути проблеми та розповісти про наявні інструменти використання Угоди про Асоціацію, фахово відповісти на конкретні питання, — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева розповіла, що на сьогодні в регіонах України діє багато як технічних, так і нетехнічних проектів підтримки та розвитку:

— Робота ведеться дуже велика, вона складається з маленьких цеглинок, які і створюють потім такі історії успіху, як безвіз чи інші преференції. Ми, у Міністерстві аграрної політики, спільно з Держпродспоживслужбою працюємо у рамках стратегії «3+5», де прозоро прописані наші робочі пріоритети, які стратегічно плануємо і над якими працюємо.

Під час форуму Під час форуму

Серед таких пріоритетів і реформа ринку землі, і приватизація державних компаній, які знаходяться у власності держави, і реформування держпідтримки сільгоспвиробників, і розширення ринків збуту та розвиток експорту.

— Переорієнтація торгівлі в аграрній і харчовій галузі уже відбулася, ми працюємо над тим, щоб відкривати нові ринки не тільки ЄС, а й усього світу для кожного конкретного виробника, — говорить Ольга Трофімцева.

У свою чергу, голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа розповів, що велика частина Угоди про Асоціацію стосується фітосанітарних заходів, за якими контролюватимуть безпечність харчової продукції:

— Працювати на європейському ринку складно. Закон економічної конкуренції ніхто не скасовував. Принципи харчової безпечності у світі подібні, тобто отримання підтвердження, що підприємство відповідає вимогам ЄС — дуже суттєвий чинник для доступу до ринків третіх країн. Проблема для України зараз є у тому, що ми працюємо у двох режимах — для внутрішнього ринку і для зовнішнього. 

Одне із завдань євроінтеграції — привести режим регулювання в Україні до вимог стандартів ЄС. Минулого року Урядом уже затверджена відповідна стратегія адаптації законодавства, що розпланована до 2021 року.

Робота спікерів та учасників форуму складається з двох панелей, перша — Угода про Асоціацію з ЄС: розвиток МСБ як пріоритет уряду та місцевої влади, а друга — умови доступу на ринки ЄС та підтримка експортної діяльності МСБ.

Андрій Пісоцький та Валерій Головко Андрій Пісоцький та Валерій Головко

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко наголосив, що Полтавщина має достатньо високі можливості для експорту товарів на ринки усього світу,

— Захід дуже важливий для Полтавщини. Добре, що він відбувається саме тут — у центрі духовному, промисловому і аграрному. Наша область завжди була експортно-орієнтованою. Цифри говорять самі за себе — ми один із найкращих регіонів, які мають експортні складові. Це вказує на те, що ми не сидимо на місці. Полтавщина піднялась на сходинку по наповненості бюджетів усіх рівнів, і це основний показник нашої діяльності, — підсумував Валерій Головко.

У рамках візиту, Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе також відвідає медичний центр «Нові Санжари» Національної гвардії України.

Прес-служба Полтавської ОДА