У Полтаві презентували сайт для контролю будівництва, що здійснюється за державні кошти

Сьогодні у Полтавській ОДА відбулася презентація порталу «Будуємо прозоро!». За його допомогою можна отримати інформацію про забудови, які здійснюються за кошти державного та місцевих бюджетів.

Портал «Будуємо прозоро!» — спільний проект Управління капітального будівництва Полтавської ОДА та ГО «Інститут аналітики та адвокації». Його мета — збільшити прозорість використання бюджетних коштів та дати полтавцям можливість слідкувати за їх розподілом.

— Є гроші платників податків і за них потрібно звітуватися. Ми активно використовуємо систему «ProZorro», навіть для допорогових закупівель. А зараз запускаємо ще й портал «Будуємо прозоро!», який дозволить вам контролювати те, як будуються об’єкти за ваші кошти, — розповів начальник управління капітального будівництва Полтавської ОДА Тимофій Голбан.

Сайт дає повну картину забудов, які наразі здійснюються в області. Їх можна відслідкувати на карті або відкрити списком. Користувач отримує інформацію про замовника будівництва, підрядника, вартість проекту. А також може перейти на сторінку відповідної закупівлі на сайті «ProZorro». Також на порталі працює актуалізація інформації з веб-порталом використання публічних коштів «E-data». 

— Завдання цього порталу — показати громадянам Полтавщини, як працюють кошти з бюджету для покращення інфраструктури області. Будь-хто може зайти на сайт, зробити пошук за адресою, районом, підрядником, і дізнатися, що сьогодні в роботі в Управління капітального будівництва. Це унікальний в Україні проект, і такі практики мають поширюватися як приклад, — говорить виконавчий директор «Інституту аналітики та адвокації» Юрій Нестуля.

Юрій Нестуля та Тимофій Голбан Юрій Нестуля та Тимофій Голбан

Проект отримав «зелене світло» не лише від Управління капітального будівництва, але й від керівництва області. Голова Полтавської ОДА Валерій Головко вже підписав відповідне розпорядження. А з березня на порталі з’явиться інформація ще й про забудови, підконтрольні РДА. На думку очільника Полтавської ОДА важко переоцінити значення подібних ініціатив:

— Громадяни мають розуміти, куди йдуть гроші платників податків. І тому будь-які сервіси, які цьому сприяють будуть мати підтримку, як на рівні ОДА, так і мою особисту, — прокоментував Валерій Головко.

Портал «Будуємо прозоро!» вже працює в повноцінному режимі. Слідкувати за розподілом бюджетних коштів на будівництво можна за адресою: zabudova.pl.ua.

Це перший портал такого типу в Україні. В інших областях теж зацікавились введенням аналогічної ініціативи. Так, наразі йдуть перемовини з Одеською ОДА.

Крім того, Управління капітального будівництва закликає органи місцевого самоврядування також долучатися до «Будуємо прозоро!».

Прес-служба Полтавської ОДА