У Полтаві презентували перший український фільм про бокс «Правило бою»

Режисер стрічки та група акторів на чолі з Євгеном Галичем представили свою роботу полтавським глядачам

27 січня у Полтаві у кінотеатрі «Wizoria» (РК «Колос») відбулося урочиста презентація кінострічки «Правило бою» — першого українського фільму про бокс з елементами екшну. В рамках перегляду фільму до Полтави завітали режисер фільму Олексій Шапарєв, продюсер Андрій Єрмак, актори Дмитро Ступка, Євген Галич, Сергій Житніковський, Паша Лі та інші актори та учасники зйомок. Паша Лі взяв на себе роль модератора заходу.

Женя Галич

Праворуч — Паша ЛіПаша Лі

Актори фільму влаштували автограф-сесію для глядачів і всі охочі могли поспілкуватися з артистами, взяти автограф чи зробити фото на пам’ять. За відсутності зірок українського кіно Олексія Горбунова та Станіслава Боклана, роль «цвяха програми» дісталася фронтмену гурту «O.Torvald» полтавцеві Жені Галичу, для якого «Правило бою» стало дебютом у кіно. Музикант охоче спілкувався з глядачами. Особливою популярністю він користувався у маленьких глядачів. До речі, приємно було зустріти на прем’єрі чималий «десант» юних полтавських тхеквондистів у супроводі тренерів. Власне, режисер Олексій Шапарєв заявив, що й хотів зняти кіно, яке було б цікаве і дітям і дорослим:

— Олексію, якими Ви бачите перспективи «Правила бою» в українському прокаті?

— Сьогодні лише другий день прокату, тому заявляти про якісь успіхи рано. В будь-якому разі, є багато позитивних відгуків від аудиторії на яку ми розраховували. Я вам розповім давню історію. Коли писався сценарій, ми зі сценаристом сперечалися, додавали і викидали якісь сцени тощо. Я вийшов на балкон покурити і сказав йому: «Найголовніше в нашій історії, щоб батько якому 35-45 років повів свого сина 10-12 років до кінотеатру і їм обом було на що подивитися ». Я бачу, що прийшло багато батьків з дітьми і дуже цьому радий. Коли ми презентували фільм у Львові, хлопчаки оточили вашого земляка Женю Галича і півгодини не відпускали. Для мене це показник того, що кіно ми знімали недарма.

— Розкажіть, як виникла ідея запросити на роль музиканта Євгена Галича?

— З Євгеном я познайомився ще у 2013-му році. Тоді він проходив кінопроби на роль в іншому фільмі, комедії. Він мені сподобався як харизматична особистість. Зараз же, коли я шукав потрібного актора на роль Ігоря, мені зателефонував знайомий кліпмейкер. Він якраз знімав кліп для групи «O.Torvald». Я товаришував з українським актором Сергієм Романюком, і кліпмейкер попросив мене вмовити цього чудового артиста на роль Діді Мороза у кліпі. Сергій Дмитрович погодився, а потім, вже після зйомок, зателефонував мені і порадив Євгена. Сергій Романюк був вражений талантами цього хлопця. Я вважаю, що Сергій Дмитрович — наразі кращий актор українського кіно і його думка для мене багато важить. Так у нас в команді з’явився Женя Галич. Він одразу ж погодився і тренувався такою самовіддачею, що навіть розірвав собі зв’язки, але все-одно продовжив підготовку до ролі. Я думаю, що мені вдалося відкрити нового актора.

— Скільки фільмів про бокс ви спеціально переглянули перед початком роботи над проектом?

— Навмисно кіно про бокс не дивився, щоб на підсвідомому рівні нічого не копіювати. Переглядав в основному тренування боксерів, та поєдинки, щоб наші бойові сцени були подібні до реальності. Боксери, які за цим спостерігали сказали, що «в принципі майже схоже» (сміється).

Варто зазначити, що окрім Жені Галича у «Правилі бою» дебютував ще один відомий українець — боксер Олександр Усик, що, безперечно, додавало цікавості до фільму. Також в кіно дебютувала відома футбольним вболівальникам ведуча — Поліна Логунова. Автори фільму витратили на стрічку 500 тис. доларів. При цьому їм вдалося обійтися без допомоги держави.

На зйомках фільму не обійшлося без курйозних випадків, про що актори розповіли на прес-конференції.

Сергій Житніковський, постановник бойових сцен: «На зйомках було багато різних казусів, починаючи з підготовки. Ні Вдад Никитюк, ні Женя Галич, які грають боксерів, раніше ніколи не займалися боксом. Тому доводилося навіть вчити їх правильно ходити. Підбирали під персонажів відповідний стиль бою. А взагалі курйози ставалися постійно. У нас є сцена де Поліна Логунова б’є героя Олексія Горбунова. Льошу у цій сцені дублював я. Поліна кілька разів промахувалася і ми з нею падали на асфальт. На цю сцену ми витратили 20 дублів».

— Запитання до Євгена Галича. Роберт Де Ніро свого часу набрав 30 кг, щоб вжитися у роль боксера, а на які жертви довелося піти Вам?

Євген Галич: «Раніше я був чорним (сміється). Коли ми починали тренуватися я важив 75 кг. Мені 32 роки, а у фільмі я граю 19-річного боксера. Тобто у кіно я мав бути 19-річним, лисим (хоча я ніколи лисим не ходив), а також мусив схуднути. Коли Сергій Житніковський вперше побачив мене в зал оголеним, він мовчки відвів очі і сказав «Я думав буде легше». Було важко, адже я ніколи не грав у кіно. Мені треба було вжитися в образ 19-річного Ігоря Карпова. Мене довгий час всі навколо звали Ігорем, навіть мама. Ми працювали в режимі 12 тренувань на тиждень і здається зусилля увінчалися успіхом. Найстрашніше те, що у фільмі всього цього непомітно (сміється).

Знімальна група фільму «Правило бою» Знімальна група фільму «Правило бою»

«Правило бою» — історія про боксера Тараса (Влад Никитюк), який змушений брати учать у боях без правил, щоб заробити грошей на лікування смертельно-хворої матері. Після того, як Тарас відмовляється «лягти» на ринзі, він наживає собі ворогів в особі багатого негідника Скульського (Станіслав Боклан). В той же час Тарас стає спаринг-партнером боксера Ігоря (Женя Галич), якого готує до фіналу батько-тренер (Олексій Горбунов0. Проте обставини складаються таким чином, що у відповідальний момент Тарасу доводиться змінити Ігоря на ринзі.

У фільмі знімались: Владислав Никитюк, Женя Галич, Олексій Горбунов, Станіслав Боклан, Анатолій Пашинін, Дмитро Ступка, Ахтем Сеітаблаєв, Сергій Житніковський, Поліна Логунова, Паша Лі, Олександр Усик та ін.

Цікавинки фільму: бюджет стрічки склав півмільйона доларів, при цьому у створення кіно жодним чином не втручалася держава. У фільмі дебютували як актори фронтмен гурту «O.Torvald» Женя Галич, телеведуча Поліна Логунова і боксер Олександр Усик. У картині звучить музика гуртів «O.Torvald», «Бумбокс», «The Hardkiss» та репера Ярмака.

Після показу стрічки у залі можна було побачити багато дітей, які з-задоволенням жваво обговорювали побачене. Приємно вразив тренер з тхеквондо Юрій Шавиро, який розтлумачував своїм маленьким вихованцям ключову фразу стрічки «Твій дух — твоя зброя». Тренер поділився враженнями від картини з журналістами.

«Я як викладач і тренер приємно вражений переглядом. Кіно досить мотивуюче, з правильним посилом. Такі фільми потрібні для підростаючого покоління. Дітям все сподобалося. Звісно, якщо брати техніку боксу, то від професійних спортсменів рухи акторів відрізняються. Єдине, чого не вистачало — Олександра Усика. Мені здається, якби в нього було більше екранного часу і він особисто говорив якісь мотиваційні речі, це б справило на маленьких глядачів особливе враження».

Маленькі полтавські тхеквондисти у супроводі тренерівМаленькі полтавські тхеквондисти у супроводі тренерів

Тренер зізнався, що якби ця сама група знімала фільм про його вид спорту, то він з вихованцями із задоволенням взяли б участь у його презентації.

Андрій ПЕТРОВ

Афіша кіно у Полтаві