У Полтаві Презентували Навчальний Фільм «Територія Голодомору: Пам’ять Невмируща»

Полтавці вперше побачили Навчальний Фільм «Територія Голодомору. Пам’ять Невмируща» Полтавці вперше побачили Навчальний Фільм «Територія Голодомору. Пам’ять Невмируща»

Про голодомор, його причини та наслідки. Полтава — третє місто України, де презентували фільм «Територія Голодомору: Пам’ять Невмируща».

Над створенням фільму спільно працювали представники Канадського Музею Прав Людини та Національного музею «Меморіал жертв Голодомору».

— «Територія Голодомору: Пам’ять Невмируща» — навчальний фільм тривалістю 12 хвилин. Це перший проект всесвітнього масштабу і перший проект, що реалізується не лише в межах нашого музею. Цей фільм уже бачили в Канаді, відвідувачі музею «Меморіал жертв Голодомору», львів’яни та харків’яни. А сьогодні його побачили ще й полтавці, — розповіла завідувач науково-експозиційного відділу Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору» Яна Гринько.

Яна Гринько — всесвітній проект розрахований на шкільну аудиторію Яна Гринько — всесвітній проект розрахований на шкільну аудиторію

Фільм презентували у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Науковий співробітник закладу Наталії Кузьменко переконана: такі міжнародні проекти дають можливість науковцям не лише відшукувати нові факти, а й розповсюджувати їх якомога ширше.

— Одна з головних складових життя людини — інформація, отримання її та передача. Якщо наші діти володітимуть необхідною кількістю правильної інформації, ними важче буде маніпулювати, вони краще розвиватимуть наше суспільство. Тобто, якщо ми хочемо розвивати тоталітаризм, то важливі факти потрібно приховувати та якщо ми «за» демократію, то інформацію треба поширювати.

Серед глядачів першого показу навчального фільму — вчителі Серед глядачів першого показу навчального фільму — вчителі

Серед глядачів першого показу навчального фільму у Полтаві — вчителі. Що і не дивно, адже кінострічка розрахована на шкільну аудиторію і рекомендована до використання під час уроків історії та правознавства.

— У фільмі легкою та доступною мовою розкривається тема голодомору 32-33 років минулого століття. Ми намагалися відповісти на головні питання: чому був голодомор, яким чином він реалізовувався і чому так довго про нього мовчали, — пояснила Яна Гринько.

У вільному доступі фільму немає. Тому усі присутні на презентації вчителі отримали по ліцензійному диску, який вони зможуть використовувати в роботі. 

Полтава — третє місто України, де презентували кінострічку Полтава — третє місто України, де презентували кінострічку

— Стрічка мені сподобалася — досить виважена, приведені факти, присутні різні точки зору. Фільм розрахований на сучасного глядача — це добре. Ми маємо знати достовірну інформацію про голодомор, аби не допустити повтору. Тому своїм учням я обов’язково покажу, — розповіла вчителька історії Полтавської гімназії № 17 Тамара Долинська.

Фільм також можна показувати на уроках іноземної мови. Оскільки він перекладений трьома мовами: українською, англійською та французькою.

Прес-служба Полтавської ОДА