У Полтаві презентували інформаційно-туристичний маршрут за допомогою QR-кодів «Доленосне поле європейської історії»

Сьогодні в Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви» відбулося урочисте відкриття інформаційно-туристичного маршруту за допомогою QR-кодів «Доленосне поле європейської історії». 

Начальник відділу туризму та культурної спадщини Віталій Павлов зазначив — це третій вдалий приклад плідної співпраці державно-комунального і приватного партнерства в галузі туризму:

— Як і перший маршрут «Стежкою легенд», цей був розроблений у співпраці з компанією «Vodafone Україна». Три роки тому Полтава стала першим містом, в якому запровадили подібну практику. На сьогодні ми — беззаперечний лідер щодо кількості інформаційно-туристичних маршрутів за допомогою QR-кодів.

Начальник відділу туризму та культурної спадщини Віталій Павлов Начальник відділу туризму та культурної спадщини Віталій Павлов

Спеціаліст по зв’язках з громадськістю, керівник освітніх і культурних програм «Vodafone Україна» Максим Пилипенко зазначив, що більшість людей сьогодні організовують свої поїздки саме через інтернет, тому такі маршрути набирають популярність серед туристів:

— Люди віддають перевагу сучасним технологіям, тому, що так зручніше організувати своє дозвілля. За нашою статистикою у Полтаві відбувається більше 160 скачувань QR-коду і завантажень проекту на день. Переважна кількість користувачів — молодь, яка звикла користуватися інтернетом і сучасними пристроями.

Максим Пилипенко подякував за підтримку та співпрацю:

— Маршрут у Полтаві є найбільшим в Україні. Це говорить про те, що міська влада дбає про розвиток історично-культурної спадщини і передає її молодому поколінню через зручні, доступні й цікаві для нього формати.

Спеціаліст по зв'язках із громадськістю «Vodafone Україна» Максим Пилипенко Спеціаліст по зв’язках із громадськістю «Vodafone Україна» Максим Пилипенко

Від імені міського голови Олександра Мамая начальник управління культури Лариса Кречко вручила колективу підприємства «Vodafone Україна» подяку за продуктивну співпрацю.

Начальник управління культури Лариса Кречко вручає почесні грамоти лауреатам конкурсу Начальник управління культури Лариса Кречко вручає почесні грамоти лауреатам конкурсу

Цього разу за допомогою спеціальних антивандальних кам’яних табличок з QR-кодами прокладено маршрут по Полю Полтавської битви. Начальник відділу туризму та культурної спадщини Віталій Павлов зазначив, що нинішній маршрут не найбільший за своєю протяжністю, втім, за змістовністю, інформаційним насиченням — найцікавіший:

— Маршрут поєднав сім локацій, різних за змістом та часом виникнення туристичних об’єктів показу — від ХVІІІ до ХХІ-го століття. Після знайомства з експозицією музею, турист може за допомогою смартфону чи планшету самостійно пройтися територією маршруту, отримати додаткову цікаву інформацію про баталію та її наслідки. 

Для самостійного ознайомлення доступні сім об’єктів показу:

  1. Музей історії Полтавської битви;
  2. Монумент Петру І;
  3. Братська могила царських воїнів;
  4. Каплиця Св. Петра і Павла полеглих в Полтавській битві;
  5. Сампсоніївська церква;
  6. Перший музей Полтавської битви;
  7. Ротонда вшанування пам’яті.

Емблемою туристичного маршруту, як і попередніх, є добре відома полтавцям та гостям міста підкова-смайлик. Умови користування також залишилися незмінними. Обов’язкова умова — мати смартфон або планшет і доступ до Інтернету, за допомогою яких турист потрапляє на веб-сайт «Полтава туристична».

Нагадаємо, що у 2015 році запроваджений тематичний туристичний маршрут під назвою «Стежкою легенд», у минулому році — відкритий маршрут «Літературною стежкою Полтави». 

Фото на згадку Фото на згадку

Під час урочистого відкриття туристичного маршруту почесними грамотами нагородили переможців конкурсу пленерного живопису «Туристичними стежками Полтави». Конкурс другий рік поспіль проводиться для учнів спеціалізованих мистецьких шкіл та студій. Цьогорічна його тема — «Пленер на територію музею-садиби та літературного музею імені Панаса Мирного». 

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради