У Полтаві презентували газету про тих, кого війна позбавила рідного дому

Коли трагічних новин стає надміру, ми часто прагнемо утекти від реальності, закрити очі на усе, що відбувається в нашому сьогоденні, і стосується нас самих. Із плином часу і незмінністю ситуації в країні тема переселенців стала для багатьох звичною, такою, що вже не викликає переживань, не мотивує до осмислення. Звичайно, є різні пояснення збайдужінню певної частини суспільства до тих, хто вимушено покинув рідний дім у пошуках нового прихистку, однак проблема є і про неї треба знати й говорити.

Аби українці, що живуть на мирних територіях могли дізнатися більше про біженців із зони АТО було створено проект «Чужа Батьківщина: біженець у рідній країні», що функціонує вже два роки.

FxnFe6bEG6g

Дана ініціатива стала можливою за фінансового сприяння Міністерства закордонних справ Німеччини. У рамках проекту було створено друковане видання «Ми є газета про переселенців в Україні». Її презентація відбулася у Полтаві 29 січня у Полтавській обласній науковій бібліотеці ім. І. Котляревського. Із відвідувачами заходу спілкувалася київська журналістка та медіа тренер Романія Горбач, яка курує проектом. За словами пані Романії, редакційний склад газети – вимушені переселенці, які за допомогою українсько-німецького проекту отримали змогу навчатися основам журналістики на спеціальних тренінгах, розповідаючи свої історії та створюючи з них повноцінні статті. Журналістка зазначила, що після оголошення про проведення тренінгів, заявок надійшло дуже багато. Обирали серед усіх тих, у кого була найкраща мотивація. А вже на тренінгах навчали обраних учасників азам журналістики та деяким культурним речам .

IJoTKUbZxDc

–          На тренінги ми запрошували вітчизняних та німецьких професіоналів в області журналістики, психології і пропонували нашим відвідувачам багато усього різноманітного: окрім інформації в тексті, вони мали змогу попрацювати з фотографіями, інфографіками, навчитись писати матеріал різних жанрів, правильно взаємодіяти з людьми. Ми, як організатори, створили необхідні умови для праці, а взамін вимагали лише роботу та виконання домашніх завдань. Тренінги були безкоштовні і пройшли в Одесі, Львові, Чернівцях, Харкові та Києві –  розповіла Романія Горбач.

whArxy28peg

ZR0djFdnWM8

Над виданням «Ми є газета про переселенців в Україні» журналісти-аматори працювали 4 місяці. Це безкоштовний, одноразовий проект, тираж котрого сягнув 5-ти тисяч. Газета повноколірна, дуже стильна на вигляд. На її сторінках представлено розповіді про наших співвітчизників, позбавлених дому, вигнаних з рідного краю через війну.

Юлія Одинець