У Полтаві презентували дослідження мобільності населення

Під час презентації результатів дослідження мобільності Під час презентації результатів дослідження мобільності

28 вересня, в залі засідань Комунальної організації «Інститут розвитку міста», відбулась презентація результатів дослідження мобільності населення.

Цьогоріч, 1 лютого, в Полтаві стартувало дослідження мобільності населення. Воно реалізовувалось в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» за ініціативи Полтавської міської ради та комунальної організації «Інститут розвитку міста». Збір даних здійснювався за допомогою інноваційного інструменту — мобільного додатку «modalyzer». 

— Проект «Полтава 2030. Інтегрований розвиток міста» включає в себе численну кількість напрямків щодо покращення різних сфер життєдіяльності суспільсва. Одним з таких є дослідження мобільності, задля покращення у майбутньому транспортної інфраструктури, — зазначив директор «Інституту розвитку міста» Юрій Левченко.

Директор Комунальної організації «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко Директор Комунальної організації «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко

До цього дослідження долучилися щонайменше 298 полтавців. Аби виявити особливості пішохідного руху та транспортних пасажиропотоків у різні пори року, дослідження проходило в два етапи: з 1 лютого по 15 квітня та з 16 квітня по 30 червня 2017 року. Протягом кожного з цих етапів учасники 10 днів поспіль відстежували свої пересування містом.

— Завдячуючи цьому дослідженню, ми краще знаємо, як пересуваються полтавці, який транспорт при цьому використовують, — зауважив керівник проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Матіас Брандт. — Саме ця інформайція є підґрунтям для розробки Плану сталої міської мобільності Полтави. Власне, обговоривши результати, вже почнемо роботу над даним Планом. Гадаю, його основні завдання — зробити міський пасажирський транспорт більш «дружнім» до жителів, подбавши і про екологічний аспект: зменшити шкідливі викиди в атомсферу.

Керівник проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Матіас Брандт Керівник проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Матіас Брандт

Представник компанії «InnoZ» Марк Шелевскі, яка, власне, і розробила зазначений додаток «modalyzer» та координувала процес збору й опрацювання даних, презентував результати дослідження мобільності полтавців. Зокрема, особливості транспортної системи міста: використання приватних автомобілів, громадського транспорту, велосипедів, мультимодальність, години пік тощо. Отримані результати допоможуть місту прийняти та втілити рішення щодо змін транспортної системи.

Довідка: Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». У ньому беруть участь Чернівці, Вінниця, Житомир та Полтава. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 4 млн євро, Уряд Швейцарії надає 1,85 млн. 

«Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім цього, в межах співпраці з Німеччиною здійснюється підтримка в подоланні кризових ситуацій на Сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради