У Полтаві представили результати реалізації третьої фази проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

Обгововрення проекту Місцевий розвиток, орієнтований на громаду Обгововрення проекту Місцевий розвиток, орієнтований на громаду

У Полтавській ОДА відбулось засідання обласної Координаційної ради з моніторингу реалізації у Полтавській області спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН в Україні «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Під час засідання представили результати реалізації третьої фази цього проекту.

У засіданні взяли участь перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко, голови райдержадміністрацій та районних рад з восьми районів Полтавщини та міські голови двох міст учасників, в яких ї впроваджується Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». 

Під час сьогоднішнього засідання підвели підсумки реалізації третьої фази проекту, а також проаналізували результат його провадження у Полтавській області. 

— Всі наші проекти, які реалізуються на території Полтавщини, мають бути комплексними. Перш ніж розпочинати роботу, необхідно враховувати всі нюанси роботи. Наприклад, якщо мова йде про утеплення, то займатися не лише заміною вікон, а й розуміти важливість утеплення стін, крівлі тощо, — переконаний Андрій Пісоцький. — Вважаю, що краще проекти реалізуються не за один рік, але будуть виконані максимально якісно та комплексно. 

Андрій Пісоцький Андрій Пісоцький

Даний проект впроваджується у Полтавській області починаючи з 2009 року. Головна його мета — співпраця громад та підтримка сталого розвитку сільських територій шляхом реалізації ініціатив місцевих мешканців сіл, ОТГ, реальне вирішення місцевих проблем. 

— Проект підтримує співпрацю громад як з обласними, так і районними та місцевими органами влади. Він дає можливість реалізувати багатостороннє партнерство між громадами та місцевою владою, приватним сектором та міжнародними донорськими організаціями. Спільною роботою життя на селі змінюється на краще, — переконана Інна Іщенко.

Інна Іщенко Інна Іщенко

Перша фаза Проекту дала змогу реалізувати півсотні ініціатив громади. Це проекти, які направлені на покращення інфраструктури, загальною вартістю 7 млн грн та при підтримці обласного бюджету на 1 млн 700 тис. Понад півмільйона зібрали самі мешканці, а 3 млн 600 тис грн — грантові кошти. 

Протягом другої фази Проекту реалізували 54 ініціативи громад, загальною вартістю 10 млн грн, з яких грантова допомога становила 4,2 млн грн, а з обласного бюджету — 2,2 млн грн. 

— На третій фазі проекту реалізуються 64 ініціативи, загальна їх вартість більше 29 млн грн. З них 16 млн грн — грантові кошти ЄС та ПРООН, — додала Інна Іщенко. 

Участь у проекті щодо співпраці з сільськими територіями брали вісім районів Полтавщини: Зіньківський, Кременчуцький, Козельщинський, Лохвицький, Оржицькй, Пирятинський, Чутівський та Шишацький. Усього реалізовано 33 мікро проекти.

Засідання обласної Координаційної ради з моніторингу реалізації проету Засідання обласної Координаційної ради з моніторингу реалізації проету

У напрямку муніципального розвитку в межах проекту участь взяли Миргород та Горішні Плавні. В цих містах на конкурсній основі відібрали ОСББ та громадські організації, які реалізували 25 проектів. Також у Миргороді та Горішніх Плавнях реалізується компонент «Розумні міста», що передбачає використання органами місцевого самоврядування інноваційних методів управління . Впроваджуються чотири проекти удосконалення системи електронного врядування. 

Також на Полтавщині в межах проекту реалізовано два проекти для внутрішньо переміщених осіб. Це капітальний ремонт покрівлі, зміна віконних блоків та стояків каналізації готелю «Славутич» у Комсомольську, а також ремонт житлової будівлі для тимчасово-переміщених осіб у селі Нова Галещина.

Прес-служба Полтавської ОДА