У Полтаві представники міськради, громадськості та поліції обговорили питання безпеки життєдіяльності міста

Заступник міського голови Віталій Нікіпелов та начальник Полтавського відділу поліції Заступник міського голови Віталій Нікіпелов та начальник Полтавського відділу поліції

Вчора пройшла робоча зустріч заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Віталія Нікіпелова, депутатів Полтавської міськради, представників ГО та начальника Полтавського відділу поліції ГУНП в Полтавській області Олександра Терели.

На порядку денному — питання безпеки громадян та захисту від злочинності.

Тенденція до збільшення рівня злочинності викликає неабияке занепокоєння як у представників влади, так і у пересічних мешканців. Якщо у 2015 році звернень мешканців міста у «102» зареєстровано близько 51 тисячі, то у 2016 році — більше 78 тисяч таких повідомлень. З них 7 тисяч 700 в подальшому були зареєстровані і розслідувані, як злочини.

Начальник Полтавського відділу поліції ГУНП в Полтавській області Олександр Терела зазначив, що таке явище є наслідком політично-соціальних та економічних чинників:

— Основні чинники збільшення рівня злочинності — значні міграційні процеси, зниження загального рівня життя громадян, безробіття та нелегальний обіг зброї, пов’язаний з бойовими діями на Сході країни.

Начальник Полтавського відділу поліції ГУНП в Полтавській області Олександр Терела Начальник Полтавського відділу поліції ГУНП в Полтавській області Олександр Терела

Депутати Полтавської міської ради та заступник міського голови Віталій Нікіпелов під час зустрічі Депутати Полтавської міської ради та заступник міського голови Віталій Нікіпелов під час зустрічі

Також Олександр Терела повідомив, що за два місяці цього року в Полтаві відбулося 24 грабежі, з яких 13 розкрито, 6 розбійних нападів (розкрито 5). Також наявні три випадки тяжких тілесних ушкоджень, з яких одне розкрите. Разом з тим, він запевнив, що ситуація зі злочинністю у Полтаві контрольована, порівняно з іншими містами та областями.

Окрім того, під час зустрічі обговорили проблеми, з якими стикається поліція під час виконання роботи. А саме неповна укомплектованість дільничних інспекторів поліції, слідчих та оперативних працівників, а також недостатнє матеріально-технічне забезпечення. 

Щоб сприяти швидшому реагуванню на повідомлення про вчинення злочинів, Полтавська міськрада прийняла рішення та виділила кошти на закупівлю трьох автомобілів «Renault Dokker» для слідчо-оперативних груп.

Заступник міського голови Віталій НікіпеловЗаступник міського голови Віталій Нікіпелов

Заступник міського голови Віталій Нікіпелов говорив про взаємодію органів місцевого самоврядування та відділу національної поліції у Полтаві:

— Безпека громадян є одним із важливих чинників якості роботи влади та має бути пріоритетом. Нашими спільними зусиллями ми маємо покращити якість цієї роботи, щоб полтавці в місті почувалися впевнено і захищено.

Начальник Полтавського відділу поліції ГУНП в Полтавській області відповів на запитання, що поставили депутати міськради та представники громадськості.

За матеріалами прес-служби Полтавської міськради