У Полтаві представники 23 областей обговорили нову державну регіональну політику

Сьогодні в Полтаві проходить Всеукраїнський семінар-нарада для керівників структурних підрозділів обласних державних адміністрацій, які опікуються регіональним розвитком.

Захід організований Мінрегіоном України спільно з Полтавською ОДА за сприяння програми «U-LEAD з Європою».

Нарада зібрала в Полтаві керівників та представників департаментів економічного розвитку з 23 областей України, а також експертів міжнародних проектів та програм, націлених на регіональний розвиток.

Мета — обговорити актуальні питання: 

  • прогрес в реалізації нової державної регіональної політики;
  • можливості фінансування проектів регіонального розвитку за рахунок коштів програм ЄС;
  • взаємодію з UkraineInvest — Ukraine Investment Promotion Office та Export Promotion Office/Офіс з Просування Експорту;
  • обмін кращими практиками соціально-економічного розвитку регіонів.

Заступник директора департаменту — начальник відділу моніторингу регіонального розвитку Департаменту з питань регіонального розвитку Мінрегіон України Олена Бойко зазначила, що активна робота експертів дозволила регіонам підготувати власні стратегії, отримуючи необхідні консультації з планування й управління фінансовими ресурсами. 

Крім того, вона нагадала про розроблені проекти регіонального розвитку. Представниця Мінрегіону підсумувала, що проведена проектом робота була корисною, змістовною й підвищила спроможність регіонів для ефективнішого управління розвитком територій.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко вітає гостей області Голова Полтавської ОДА Валерій Головко вітає гостей області

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко привітав гостей міста й подякував колегам з Мінрегіонбуду за можливість приймати українських і міжнародних експертів:

— Регіональний розвиток — пріоритет, який включає в себе досягнення стратегічних цілей, забезпечення постійної динаміки показників соціально-економічного розвитку, пошук та використання додаткових фінансових джерел підтримки розбудови територій.

Він зазначив, що децентралізація для громади — не лише повноваження й ресурси, але й відповідальність, кінцева мета якої — створити ефективну систему функціонування місцевого самоврядування, надаючи перевагу ініціативам самої громади.

— Завдяки експертам проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку», розроблена Стратегія розвитку Полтавської області до 2020 року, — говорить Валерій Головко. — Завдання, закріплені цим програмним документом, повністю виконуються. Це підтверджується досягненням показників успішності.

У такому форматі за останні три роки вже відбулося шість зустрічей. За словами експерта з питань регіонального розвитку програми «U-LEAD з Європою», керівника проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» Юрія Третяка, цього року планується щонайменше ще дві:

— Євросоюз, за рахунок якого фінансуються подібні заходи, налаштований і надалі підтримувати реалізацію нової регіональної політики в Україні. Тому є надія, що наступні три роки в нас відбудуться ще більш потужні зміни.

Експерт з питань регіонального розвитку програми «U-LEAD з Європою», керівник проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» Юрій Третяк Експерт з питань регіонального розвитку програми «U-LEAD з Європою», керівник проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» Юрій Третяк

Нещодавно закінчився їхній проект «Підтримки політики регіонального розвитку в Україні». Була велика ґрантова програма на 19 млн євро, і реалізовані завдяки їй проекти регіонального розвитку та підтримки внутрішньо переміщених осіб. Наступний крок — комплексна програма «U-LEAD з Європою» (понад 100 млн євро) має охопити всю Україну, на відміну від попередніх, коли вдавалося залучити вибірково кілька областей.

Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Інна Іщенко Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Інна Іщенко

— Перше, що характеризує розвиток економіки регіону — це його фінансова самодостатність, — говорить директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Інна Іщенко. — Полтавська область у 2016 році забезпечила 25 млрд грн податкових платежів до державної скарбниці. Тобто, є однією з трьої областей на рівні з Харківською та Дніпропетровською, які формують держбюджет.

Також Інна Іщенко презентувала звіт економічного розвитку Полтавщини, який Юрій Третяк оцінив навідмінно та побажав розіслати його як взірець колегам з усіх областей.

Прес-служба Полтавської ОДА