У Полтаві правоохоронці «накрили» обмінник криптовалют, який займався відмиванням коштів у Росії

Сувенірні монети bitcoin та litecoin, які були знайдені під час обшуків Сувенірні монети bitcoin та litecoin, які були знайдені під час обшуків | Фото: sfs.gov.ua

Співробітники поліції та державної фіскальної служби виявили міжнародну схему легалізації коштів з центром у Полтаві

Співробітники ГУНП спільно з фіскальною службою викрили міжнародну схему, яка легалізувала кошти за допомогою електронної криптовалюти bitcoin. Група мала «офіси» в трьох містах: Києві, Полтаві та Москві. Про це повідомили у прес-службі ГУНП міста Київ.

За версією правоохоронців, схема діяла наступним чином: клієнти в РФ, через полтавських кур’єрів-«заробітчан», конвертували «чорну» готівку в електронну криптовалюту та в зворотному напрямку — криптовалюту вже в «білу» готівку. Таким чином готівка легалізовувалась, адже тепер її походження пояснювалось «операціями з криптовалютою».

Сам «обмінник» жив за рахунок відсотків. Фігуранти справи вкладали прибуток в купівлю нерухомісті у новобудовах Полтави та Києва, а також в автомобілі преміум-класу.

Зауважимо, що головний «офіс» знаходився у Полтаві. Саме у нашому місті організатори «вербували» матеріально незабезпечених людей та переправляли їх до Москви, де дистанційно надавали вказівки, що їм робити далі.

У ході слідства правоохоронці провели 20 обшуків (з них 3 у Києві), у ході яких вилучили комп’ютери, близько 15 млн грн, а також пістолет «Stalker». Слідчі дії тривають.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»