У Полтаві почали «роздавати» перевізникам право на маршрути — перші незадоволенні йдуть до суду

Ліворуч — Юрій Лупаєнко, праворуч — Юрій Сябро Ліворуч — Юрій Лупаєнко, праворуч — Юрій Сябро | Фото Миколи Лисогора

Через 7 місяців від початку року у Полтаві нарешті запрацював конкурсний комітет щодо розподілу маршрутів серед перевізників

19 липня Полтавський міськвиконком затвердив склад конкурсного комітету на чолі з новим керівником транспортного відділу Юрієм Сябром. 26 липня комітет приступив до роботи, але вже перше засідання завершилось конфліктом. «Луганська Транспортна компанія-0777» заявила про намір оскаржувати у суді своє недопущення до конкурсу.

Загалом конкурс мав визначити перевізників на 16 об’єктах. В один об’єкт може входити по кілька маршрутів. За яким принципом їх об’єднували — невідомо.

Маршрути Претенденти Переможець
1 № 2 (К.Ринок-вулиця Харчовиків)
2 № 3 (К.Ринок-с. Дублянщина)
3 № 8 (К.Ринок-вулиця Колійна)
4 № 11 (К.Ринок-с. Залізничників)
5 № 12 (К.Ринок-м-н Половки)
6 № 14 (К.Ринок-Малобудищанський завод)
7 № 16 (Домобудівельний комбінат-м-н Половки)
8 № 22 (Центр-Розсошенське кладовище)
9 № 23 (Центр-вул. Патріарха Мстислава) ФОП Щербак ФОП Щербак
№ 24 (Центр-Обласна дослідна станція)
10 № 11 (К.Ринок-с. Залізничників) ТОВ «Делко Компані» (недопущено); ТОВ «ТК Експрес-лайн»;
ПП «ЛЮГ»; ТОВ «Люкс-Полтава 2009» (самовідвід)
ПП «ЛЮГ»
№ 37 (Огнівка-Новобудови)
№ 38 (Огнівка-Інст. Зв’язку)
№ 39 (Огнівка-Левада)
№ 40 (Огнівка-Півден. Вокзал)
№ 64 (Сади-2-Левада)
11 № 15 (Техуніверситет-вул. Балакіна) ТОВ «Делко Компані» (недопущено); ТОВ «ТК Експрес-лайн» (недопущено);
ПП «ЛЮГ» (самовідвід); ТОВ «Люкс-Полтава 2009» (недопущено)
№ 17 (ТЦ Паравоз-ОЦЕВУМ)
№ 34 (с. Горбанівка-Затуринський переїзд)
№ 45 (Техуніверситет-Огнівка)
№ 49 (Півд. Вокзал-с. Розсошенці)
№ 56 (Розсошенці-ГРЛ)
12 № 1 (К.Ринок-с. Вакуленці) ТОВ «Делко Компані» (недопущено); ТОВ «ТК Експрес-лайн»; ПП «ЛЮГ» (самовідвід); ТОВ «Люкс-Полтава 2009» (самовідвід) ТОВ «ТК Експрес-лайн»
№ 28 (вул. Г.Сталінграду-Затуринський переїзд)
№ 29 (вул. Г.Сталінграду-с. Дублянщина)
№ 61 (с. Вакуленці-вул. Г. Сталінграду)
№ 62 (с. Вакуленці-Половки-Алмазний-с. Вакуленці)
13 № 7 (К.Ринорк-с. Рибці) ТОВ «Делко Компані»; ТОВ «ТК Експрес-лайн» (самовідвід); ПП «ЛЮГ» (самовідвід); ТОВ «Люкс-Полтава 2009» (самовідвід); ТОВ «Луганська автотранспортна компанія-0777» (недопущено) ТОВ «Делко Компані»
№ 12 (К.Ринок-м-н Половки)
№ 26 (Центр-м-н Огнівка)
№ 53 (вул. Балакіна-м-н Огнівка)
№ 55 (ГРЛ-Розсошенці)
№ 59 (с. Рибці-Браїлки)
14 № 47 (Інститу зв’язку-Огнівка) ТОВ «Євробус-Полтава» ТОВ «Євробус-Полтава»
№ 50 (Півден. Вокзал-Інститут зв’язку)
№ 58 (с. Яр-Алмазний-Половки-с. Яр)
№ 63 (Сади-2-вулиця Колійна)
№ 65 (Завод медскла-с. Рибці)
15 № 9 (К.Ринок-с. Івонченці) ТОВ «Євробус-Полтава» ТОВ «Євробус-Полтава»
№ 14 (К.Ринок-Малобудищанський завод)
№ 18 (Обласна лікарня-вул. Г. Сталінграду)
№ 30 (вул. Г. Сталінграду-Маслосирбаза)
№ 35 (Горбанівка-Алмазний-Браїлки-вул. Гожулівська)
№ 66 (вул. Героїв Сталінграду-с. Івонченці)
16 № 51 (Півд. Вокзал-Алмазний-Половки-Півд. вокзал) ПП «ЛЮГ» (недопущено); ТОВ «Люкс-Полтава 2009»

Одразу зауважимо, що на перші 8 об‘єктів не подався жоден з учасників, тому конкурс за ними не відбувся. Стосовно інших процедура була наступна: протягом двох місяців учасники подавали документи робочому органу — ТОВ «Трек Сервіс Контроль». Саме ця компанія віднедавна наділена правом приймати у перевізників документи та перевіряти інформацію.

Конкурсний комітет знайомиться з цією інформацією й визначає переможця. При цьому голосування відбувається в два етапи. Перше голосування відкрите загалу. На ньому вирішується питання, чи допускати перевізника на конкурс. Друге проходить за зачиненими дверима й там вже обирають переможця.

Сам конкурс був схожий в гру в наперстки, адже 4 фірми ПП «ЛЮГ», ТОВ «Люкс-Полтава 2009», «Делко Компані» та ТОВ «ТК Експрес-лайн» представляла одна й та сама людина — Юрій Лупаєнко. Тобто, реальна конкуренція була лише на 13 об’єктів, де з «пулом Лупаєнка» конкурувала «Луганська транспортна компанія-0777», про наміри якої прийти в місто ми писали ще у квітні.

Юрій Троцько, Єгор Наливка, Світлана Кушко, Валерій Звагольський, Олег Бакум Юрій Троцько, Єгор Наливка, Світлана Кушко, Валерій Звагольський, Олег Бакум

Володимир Уманець, Юрій Сябро, Сергій Шпак Володимир Уманець, Юрій Сябро, Сергій Шпак

Тарас Полтавець, Ксенія Ткаченко, Антоніна Панченко, Микола Сіровський Тарас Полтавець, Ксенія Ткаченко, Антоніна Панченко, Микола Сіровський

Проте одразу автобуси цієї компанії розкритикував директор ТОВ «Трек Сервіс Контроль» В’ячеслав Поспєлов. Він повідомив, що вони не обладнанні пандусами для інвалідів. До інших перевізників заперечень у нього не було.

Також стало відомо, що компанія «ЛЮГ» подала на 16 лот документи тих же автобусів, що й «ЛТК-0777». У своїх поясненнях Юрій Лупаєнко запропонував комітету поцікавитись у «луганчан», чому так вийшло. В свою чергу представники «ЛТК-0777» повідомили, що орендували автобуси у приватних підприємців й мають оригінали документів, на відміну від ПП «ЛЮГ».

Комісія вирішила не розбиратись, хто правий, а просто дискваліфікувала «ЛТК-0777» з 13 лоту, а ПП «ЛЮГ» — з 16-го. Таким чином, конкуренції не вийшло.

В’ячеслав Поспєлов та представниці ТОВ «Луганська автотранспортна компанія-0777»В’ячеслав Поспєлов та представниці ТОВ «Луганська автотранспортна компанія-0777»

Проте несподівано комісія не підтримала жодного перевізника на 11-му об’єкті. Ще більшою неочікуваністю стало те, що комісія «провалила» голосування за «Люкс-Полтава 2009» на 16-му об’єкті. Це викликало обурення у Юрія Лупаєнка й він навіть пригрозив судом. Також свій похід до суду анонсували й представники «ЛТК-0777», які по завершенню написали заяву на отримання копії рішення.

Нагадаємо, що два тижні тому міськвиконком Полтавської міськради ініціював здорожчання проїзду у маршрутках до 5 грн, а у тролейбусах до 3 грн.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»