У Полтаві побитий волонтер вимагає у ветерана АТО компенсацію 85 тисяч гривень

Суд амністував голову АТО-вської організації за побиття волонтера перед Полтавською ОДА

29 вересня відбулося засідання Київського райсуду Полтави, в ході якого розглянули кримінальне провадження стосовно Валерія Довженка, завідуючого сектором комунальної установи «Полтавський обласний контактний центр», керівника «Центру надання допомоги учасникам АТО», члена громадської організації «Рада доброчесності», радника голови Полтавської обласної державної адміністрації. Кримінальне провадження розпочали за ч.1 ст. 125 КК України (умисне легке тілесне ушкодження).

Суд встановив, що підсудний 1 червня 2017 року перед центральним входом до Полтавської ОДА свідомо ударив кулаком в шию потерпілому Сергію Глобі, який очолює волонтерську організацію «Європейська Україна». Потерпілий отримав легкі тілесні ушкодження у вигляді крововиливу в шкіру шиї з переходом на ліву ключицю.

Потерпілий Сергій Глоба попросив суд підтримати обвинувачення та задовольнити його позов на відшкодування моральної шкоди в розмірі 85 тис. грн.

Валерій Довженко свою вину повністю визнав та щиро розкаявся, тому попросив суд не карати його суворо і застосувати до нього Закон України «Про амністію у 2016 році». Втім, він не захотів компенсувати потерпілому матеріальну шкоду.

Суд врахував, що обвинувачений активно сприяв в розкритті злочину, щиро розкаявся, має на утриманні неповнолітніх дітей та є інвалідом 2 групи.

Щодо виплати моральної шкоди, то суд установив, що заявник подав до суду заяву з проханням звільнити його від сплати судового збору (640 грн), врахувавши при цьому його майновий стан. У підтвердження цього Сергій Глоба подав до суду довідку з податкової інспекції про відсутність у держреєстрі фізичних осіб-платників податків інформації про доходи. Однак суд вирішив, що потерпілий не довів того, що він не має доходів та має скрутний матеріальний стан, який перешкоджає йому сплатити судовий збір.

Тому суд вирішив вирішив залишити позов потерпілого без розгляду, оскільки він відмовився сплачувати судовий збір.

Відповідно суд вирішив:

  • визнати підсудного винуватим у злочині за ч.1 ст.125 КК України і оштрафувати його в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн;
  • звільнити його від штрафу на підставі Закону України «Про амністію у 2016 році»;
  • цивільний позов потерпілого залишити без розгляду.

Однак до апеляційного суду Полтавської області вже подане оскарження на це рішення. Можна припустити, що рішення суду першої інстанції не влаштувало саме Сергія Глобу.

9 серпня цього року Валерій Довженко на своїй сторінці у Facebook прокоментував свій конфлікт із волонтером (мовою оригіналу):

Достаточно было одной поездки с Серьожкой на фронт с волонтёрской помощью от частного лица, чтобы прекратить всякое общение с ним. Мы заморозили всякое сотрудничество и не хотели иметь хоть что-то общее. Но через время Серьожка решил подзадориться и начал рассказывать, как я погряз в коррупции и сколько денег беру с АТОшников. За что и получил оплеуху при встрече.

Цікаво, що у січні цього року, за майже 3 місяці до згаданої «оплеухи» і Валерій Довженко, і Сергій Глоба разом із керівництвом Полтавської ОДА поїхали в Авдіївську промзону, що в зоні АТО, де привітали 72-гу гвардійську бригаду.

У 2016 році Сергій Глоба згадувався у якості потерпілого, з якого вимагав хабар керівник департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Полтавській області Віктор Мирунко та його посередник.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»