У Полтаві планують визнати безпритульних котів частиною екосистеми Полтави

Депутати міськради розглянули петицію про визнання котів частиною екосистеми міста та направили її на вивчення

Відбулося засідання депутатської комісії Полтавської міськради з питань містобудування та архітектури. На ній депутати розглянули електронні петиції, які набрали відповідну кількість голосів, у тому числі й «Визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Полтави та дозволити їм вільно жити в підвалах, горищах та інших місцях постійного перебування, щоб знищувати гризунів». На сайті міськради петиція, автором якої є Денис Перетяка, набрала 264 голоси.

Депутат міської ради Майя Матвеєва пояснила, що коти найбільш беззахисні серед безпритульних тварин. За її словами, з метою захисту тварин від жорстокого поводження необхідно визнати вуличних котів частиною екосистеми Полтави та заборонити їх безпричинний вилов та вбивство. Взявши за приклад практику Львова, європейських міст, полтавці мають дозволити котам вільно жити та пересуватися в підвалах, горищах та в інших місцях, оскільки вони виконують важливу функцію — знищують гризунів.

Майя Матвеєва Майя Матвеєва

Засідання депутатської комісії Полтавської міськради з питань містобудування та архітектури Засідання депутатської комісії Полтавської міськради з питань містобудування та архітектури

На запитання депутатів, чому не визнати частиною екосистеми Полтави наприклад тих же щурів, Майя Матвеєва пояснила, що слід розуміти різницю між дикими і домашніми тваринами. Домашні тварини — собаки та коти — є безпечними для людини, а гризуни — тварині дикі.

Депутатська комісія більшістю голосів прийняла цю петицію до відома та направила її для подальшого вивчення.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»