У Полтаві планують створити комунальний центр для дітей з особливими потребами

У Полтаві створять комунальний заклад «Інклюзивно-ресурсний центр Полтавської міської ради» для дітей з особливими потребами віком від 2 до 18 років.

12 липня 2017 року Кабінет міністрів затвердив Положення про інклюзивно-ресурсний центр. Відповідно до них, у грудні 2017 в Україні в райцентрі Солоне на Дніпропетровщині з‘явився перший такий центр. Інклюзивно-ресурсний центр побудували на базі опорної школи, навчатися там може 3,5 тис. дітей.

У лютому 2018 в Ужгороді також відкрили подібний центр. На момент його відкриття у місті було 383 дитини з особливими потребами. До центру закупили сучасні меблі та прилади, які дають змогу дітям комфортно навчатися.

Марина Порошенко відкрила перший на Закарпатті інклюзивно-ресурсний центр

У Полтаві також планують відкриття Комунального закладу «Інклюзивно-ресурсного центру Полтавської міської ради». 6 квітня на сайті Полтавської міської ради з‘явився проект рішення про створення такого центру.

Згідно з ним, мета створення закладу — здобуття дошкільної та загальної середньої освіти за допомогою проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, а також надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження.

Відповідно до положення про інклюзивно-ресурсний центр, вік дітей, які там будуть навчатися, від 2 до 18 років. Головними принципами роботи комунального закладу буде — сприйняття індивідуальних особливостей дитини та повага до неї, не допущення порушення прав дитини та її дискримінації, а також доступність освітніх послуг.

Щодо психолого-педагогічної допомоги, то вона буде спрямована на соціалізацію дітей та розвиток їх самостійності. У центрі забезпечуватимуться належні умови для навчання та розвитку в залежності від порушень у дитини — використовуватимуться технічні засоби, спеціально облаштовуватимуться робочі місця.

Джерелом фінансування інклюзивно-ресурсного центру буде безпосередньо засновник — Полтавська міська рада. Додаткове фінансування може здійснюватися за допомогою благодійних внесків від юридичних та фізичних осіб.

Уповноважений орган управління центром є Управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради. Саме це управління повинно провести конкурс на заміщення вакантної посади директора Комунального закладу.

До закінчення проведення конкурсного відбору, обов’язки директора «Інклюзивно-ресурсного центру Полтавської міської ради» виконуватиме Ірина Володимирівна Козлова.

Створення Комунального закладу «Інклюзивно-ресурсний центр Полтавської міської ради» розпочнеться після того, як на сесії міськради сьомого скликання затвердять статут, проект рішення та положення про проведення конкурсу.

Нагадаємо, що 23 березня у Київській міській державній адміністрації пройшла конференція «Освіта дітей з ментальними порушеннями. Права та обов’язки». Метою конференції було висвітлення проблем психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої та дошкільної освіти.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»