У Полтаві під час місцевих виборів голова та секретар комісії виписали собі по 20 тис. грн премії

Київська районна у місті Полтава виборча комісія Київська районна у місті Полтава виборча комісія

У Полтаві голова та секретар виборчої комісії проголосували за виділення собі 21 тис. грн премії і були оштрафовані на 3 тис. грн

Київський райсуд Полтави оштрафував колишніх голову та секретаря Київської районної у місті Полтава виборчої комісії за те, що вони виписали собі премії — по 21 тис. грн кожній. Обидві мають заплатити по 3,4 тис. грн штрафу. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

У 2015 році голова виборчої комісії Лариса Наконечна в умовах реального конфлікту інтересів проголосувала за надання собі одноразової грошової винагороди на суму 21 тис. грн. Тоді ж секретар цієї комісії Анна Клочкова голосувала за надання собі премії на ту ж суму. При цьому, їхні зарплати тоді складали 1 395 грн та 1 290 грн відповідно. Таким чином, держава переплатила їм по 19,5 тис. грн.

Довідково: реальний конфлікт інтересів — суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень (ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції»).

25 квітня Київський райсуд Полтави постановив оштрафувати Ларису Наконечну на 3,4 тис грн. Таку саму постанову суд виніс стосовно Анни Клочкової 22 травня. Остання не стала оскаржувати рішення, а ось голова виборчої комісії пішла в апеляційний суд.

21 липня Апеляційний суд Полтавської області залишив без задоволення апеляційну скаргу колишньої голови Київської районної у місті Полтава виборчої комісії, а постанову суду першої інстанції — без змін.

Таким чином, обох жінок визнали винними у вчиненні адмінпорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів). Їх оштрафували на 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3,4 тис. грн).

Зазначимо, що Лариса Наконечна висувалася у виборчу комісію від місцевої організації Політичної Партії «Опозиційний блок».

За інформацією прокуратури, за фактом привласнення коштів членами Київської районної у місті Полтава виборчої комісії слідчий відділ Полтавського відділу поліції № 1 ГУНП в області проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч.3 ст.191 КК України (привласнення та розтрата чужого майна, вчинені за попередньою змовою групою осіб).

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»