У Полтаві оголосили тендер на будівництво футуристичної будівлі ЦНАПу за 27 млн грн

Ескіз нового футуристичного ЦНАПу біля облдержадміністрації у ПолтавіЕскіз нового футуристичного ЦНАПу біля облдержадміністрації у Полтаві

Область виділила 27 млн грн на будівництво супер-ЦНАПу у Полтаві, проект якого виконала одеська студія

Сьогодні, 11 червня, Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА оголосив тендер на будівництво центру надання адмінпослуг у Полтаві. Очікувана вартість робіт — 27,2 млн грн. Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу ProZorro.

Нагадаємо, проект сервісного центру виконала одеська дизайнерська фірма «Dekart Studio», яка взяла за основу будівлю документ-сервісу «Готово!» у Києві. Пізніше стало відомо, що вона перемогла на відповідному конкурсі, про який місцева влада не повідомляла публічно.

Фото: dekart-studio.com

Запропонований у проекті «Dekart Studio» ЦНАП розташований поряд із будівлею Полтавьскої ОДА і має футуристичний вигляд. У ньому переважають скло та неправильні форми. Дизайнери пояснювали вигляд наступним чином: «складна деконструктивна форма уособлюватиме нове обличчя державних сервісних центрів та нового підходу у діалозі влади та людей. Матеріали, з яких планується збудувати ЦНАП, мають дозволити виконати роботи за короткий час».

Судячи з тендерної документації, передбачені 27 млн грн розраховані лише на саму будівлю. Внутрішнє наповнення: меблі, устаткування тощо не враховані. Тобто за ці гроші область очікує отримати будівлю, а не готовий ЦНАП.

Наразі проходять етапи звернення за роз’ясненнями, оскарження умов закупівлі та подання пропозицій. Аукціон призначений на 2 липня. Він визначить переможця, із яким, за умови відповідності, підпишуть договір.

За задумом департаменту, будівлю мають звести до кінця 2018 року. Це якщо область забезпечить повне фінансування.

Зазначимо також, що будівництво цього ЦНАПу не анулює реалізації проекту «Територія Майдану» — відкритого парку на майдані біля ОДА. За словами проектанта – архітектора Дмитра Козиренка, у документації автори враховували можливість розміщення будівлі. Остаточний робочий проект ЦНАПу розробляється паралельно із проектом «Території майдану».

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»