У Полтаві оголосили рейтинг проектів, які отримають фінансування з Державного фонду регіонального розвитку

Сьогодні у Полтавській ОДА пройшло підсумкове засідання регіональної комісії з відбору проектів, які будуть фінансуватися з ДФРР у цьому році. На першому місці у рейтингу — будівництво сучасного кардіоцентру у Полтаві.

Директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко, яка головувала на засіданні, оголосила рейтинг з 186 проектів. Він побудований на основі оцінок експертів. 

Окрім проектів, що планують реалізовувати у цьому році, до рейтингу увійшли й перехідні. Вони отримають фінансування у першу чергу. Серед них: 

  • будівництво кардіологічного центру у Полтаві;
  • реконструкція мосту через річку Хорол у Миргороді;
  • будівництво школи у Заводському;
  • будівництво ЦНАПу у Кременчуці.

Окрім перехідних проектів, до першої десятки увійшли: 

  • термомодернізація будівель та реконструкція систем теплопостачання Горбанівського геріатричного пансіонату;
  • реконструкція Чорнухинської загальноосвітньої школи I-III ступенів;
  • Ліцей майбутнього у Омельницькій ОТГ на Полтавщині;
  • будівництво дошкільного навчального закладу у Великих Сорочинцях;
  • реставрація Полтавської обласної філармонії;
  • реконструкція та термомодернізація загальноосвітньої школи I-III ступенів у Яреськах. 

— Сфера будівництва сьогодні надважлива. І дуже приємно, що її максимальна підтримка — консолідована позиція влади на рівні держави і області. Розвиваючи потужну інфраструктуру, ми будуємо нову Україну, — наголосив начальник Управління капітального будівництва Тимофій Голбан.

Результати оприлюднять протягом 5 днів на офіційному сайті облдержадміністрації та онлайн-платформі Державного фонду регіонального розвитку. З понеділка проекти підготують до попередньої перевірки у Мінрегіоні. Потім керівники проектів, які набрали найбільшу кількість балів, матимуть 30 днів на доопрацювання. 

— Комісія оцінила найвищою кількістю балів ті проекти, які приклали значну кількість власного фінансування. Це показує, що для того, щоб успішно проходити конкурсний відбір потрібно також вкладати кошти місцевих бюджетів, спонсорів, — наголосила Інна Іщенко.

Учасники засідання Учасники засідання

Після того, як опублікують рейтинг, буде зрозуміло, які проекти отримають фінансування у рамках індикативної суми — 93 млн грн. Першими підтримку отримають ті з них, які набрали більшу кількість балів. 

На Полтавщині високо оцінюють сприяння держави у реалізації важливих проектів. Голова ОДА Валерій Головко зазначив, що сьогодні ДФРР дає дуже потужну підтримку розвитку регіонів:

— Як бачите, ми отримаємо допомогу у реалізації проектів у важливих сферах: освіта, охорона здоров’я, культура. Це основа розвитку України і нашого регіону. Ми всі зацікавлені у тому, щоб жити у потужній та комфортній державі.

Прес-служба Полтавської ОДА