У Полтаві оголосили новий 50-мільйонний тендер на реставрацію обласної філармонії

Сцена обласної філармоніїСцена обласної філармонії | Кадр з відео «ГромадськогоТБ.Полтава»

Підрядник з попереднього тендеру вартістю 37 млн грн встиг за рік опрацювати 3,5 млн грн та отримав кримінальне провадження за розкрадання коштів

23 березня Департамент будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської обласної державної адміністрації оголосив новий тендер на реставрацію Полтавської обласної філармонії.

Очікувана вартість закупівлі скала 50,3 млн грн, кінцевий строк подання тендерних пропозицій — 8 квітня, початок аукціону — 10 квітня.

За умовами конкурсу підрядник має завершити роботи до 1 травня 2019 року.

Нагадаємо у 2016-2017 роках реконструкцію обласної філармонії проводило ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія». В рамках підписаного 3 листопада 2016 року договору львівська компанія встигла отримати 4,4 млн грн. У липні 2017 року з цієї суми 900 тис. грн було повернуто в бюджет. Ще за місяць поліція відкрила кримінальне провадження на службових осіб товариства, розслідуючи справу розкрадання коштів на ремонті. За версією слідчих, в деяких актах виконаних робіт ціни були завищені у 2-2,5 рази.

Довідка про повернення 900 тис. грн Довідка про повернення 900 тис. грн

Чи висунуто після 8 місяців розслідування комусь підозру та чи триває розслідування взагалі — наразі точно сказати неможливо. Остання оприлюднена ухвала по справі датується 12 вересням.

Втім, подібний негативний розвиток подій раніше чиновників передбачили журналісти, які проаналізували поведінку ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія», ТОВ «Візин Річ», ТОВ «Будгарант плюс» та інших споріднених «Львівському будівельному холдингу» компаній під час тендерів, їх роботу на території Полтавської області, а також зміст кримінальних проваджень, відкритих правоохоронцями з інших областей.

Як зараз функціонує недореконструйована філармонія, де тренуються балетні групи та що після себе залишили «львівські» будівельники можна побачити в січневому репортажі «ГромадськогоТБ.Полтава».

Полтавська філармонія на зиму залишилися без ремонту

Нагадаємо, на початку 2017 року роботи у філармонії планували завершити до кінця вересня. Тепер же строки виконання робіт змістилися як мінімум на 20 місяців.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»