У Полтаві об’єкти під охорону братиме комунальне підприємство

15 березня у Полтавській ОДА презентують комунальне охоронне піприємство. Орінтовно, воно почне працювати із травня цього року. Займатиметься охороною громадського порядку, національно-патріотичним вихованням та охоронною діяльністю.

Підприємство запрацює вже у травні

О 13:00 у залі засідань Полтавської облдержадміністрації збираються учасники анти-терористичної операції із міста та районів області. Разом із представниками влади вони обговорюють створення комунального підприємства, яке займатиметься охороною та патріотичним вихованням молоді.

– Перша задача, яка перед нами стоїть – це працевлаштування наших воїнів, які повернулися до мирного життя, – говорить на початку наради голова ОДА Валерій Головко. –  Створене комунальне підприємство зможе забезпечувати охорону шкіл, інтернатів, інших комунальних закладі, виконувати завдання суспільно-цивільної безпеки. І у процесі обговорення із вами ми визначилися, що є потреба і у покладенні на це підприємство функцій національно-патріотичного виховання.

Виступаючи перед присутніми, Валерій Головко наголошує, що потрібно пришвидшити юридичне оформленні підприємства, аби вже на найближчій сесії обласної ради депутати могли виділити перші кошти на його утримання і орієнтовано із 1 травня воно розпочало свою роботу.

Валерій Довженко, керівник Центру допомоги учасникам антитерористичної операції Полтавської області, підкреслює, що головна задача створеного підприємства – соціалізація бійців, які повернулися із зони АТО.

На Миргородщині вже працює подібне підприємство

Керівник комунального підприємства “Щит Миргородщини” Сергій Осипов розповів про успішну практику реалізації співпраці влади та очолюваної ним структури. У миргородському охоронному підприємстві працює двадцять чоловік, за бюджетні кошти їм виплачують мінімальну заробітну платню, придбали два легкових автомобілі, забезпечують ГСМ. За час своєї роботи працівники підприємства під час патрулювань та виїздів за викликами затримали двох осіб за грабунок, трьох – за викрадення авто, розкрили чотири крадіжки приватного майна та вісім – із фермерських господарств.

– Ми здійснюємо не лише патрулювання, але й охорону. Уклали угоди із Держлісгоспом, фермерськими господарствами, – говорить Сергій Осипов. 

Наприкінці наради Валерій Головко дає доручення підготувати перелік об’єктів, у яких закінчуються угоди із приватними охоронними фірмами, аби у майбутньому їх могло обслуговувати комунальне підприємство.