У Полтаві облаштували спеціальну “кімнату для впізнання”

 З метою забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у слідчих діях, зокрема під час пред’явлення особи для впізнання, у відділенні поліції № 1 міста Полтава облаштували спеціальну кімнату.

Приміщення, обладнане за сприяння ГУ НП в Полтавській області, забезпечує процес впізнання за відсутності візуального та аудіоконтакту між потерпілим та особою, яка підозрюється у скоєнні правопорушення.

 Кімната для впізнання розділена на дві частини: в одній передбачено перебування особи, яка пред’являється для впізнання (підозрюваного), в іншій частині – потерпілого чи свідка. «Для забезпечення відсутності візуального контакту, у вікно, яке розділяє потерпілого та особу, яка пред’являється для впізнають, встановлене спеціальне тоноване скло, – розповів заступник начальника відділення поліції № 1 міста Полтава Олег Кропивка.

– Завдяки цьому потерпілий бачить підозрюваного, а підозрюваний позбавлений можливості бачити потерпілого, він бачить лише своє відображення у склі, як у дзеркалі».

PM216image003

 Для забезпечення відсутності аудіоконтакту, частину кімнати, в якій перебуває особа, яку пред’явлено для впізнання (підозрюваний), обладнано акустичною системою.

Коли дану особу заводять до цієї кімнати, вмикається музика, завдяки якій вона не чує жодних звуків із другої частини кімнати, в якій знаходяться потерпілий чи свідки.

 «Обладнання подібної кімнати є ще одним прикладом поступового впровадження у підрозділах поліції міста Полтава європейських підходів до організації та проведення слідчих дій, – зазначив начальник відділення поліції № 1 міста Полтава Сергій Махно. – Слідчих дій, під час яких безпека та гарантування прав усіх осіб, які беруть у них участь, стоять на першому місці».