У Полтаві обіцяють створити графік ремонту усіх житлових будинків на 2019 рік

Засідання депкомісії з питань містобудування та архітектури почали нагадувати ярмарок популізму — ситуація може змінитися після створення прозорих графіків ремонту житлового фонду

Сьогодні відбулося засідання депутатської комісії з питань містобудування та архітектури, яку провів голова комісії Дмитро Сенчакович. Почали з виступів. Депутат Олег Бєлоножко з голосу вніс пропозицію розглянути проблему мешканців вул. Зеленої, які потерпають від підтоплень після будівництва «BMW-центру», який не облаштував належним чином зливову каналізацію. Депутати погодились після засідання поїхати на місце і розібратися із проблемою.

Олег Бєлоножко Олег Бєлоножко

З подачі екс-депутата Дениса Поліщука до депутатів звернулася полтавка, яка висловила протест місцевих мешканців щодо будівництва багатоповерхівки на місці колишнього дитячого садочка на вул. Хоткевича.

Відкликані депутати Денис Поліщук та Ярослав Мартинюк на депутатській комісіїВідкликані депутати Денис Поліщук та Ярослав Мартинюк на депутатській комісії

Першим питанням депутати розглянули «Про повторний розгляд звернення мешканців будинку на вул. Нікітченка, 4 щодо капітального ремонту». Мешканець будинку повідомив, що в будинку потрібно замінити ліфти, електропроводку, вікна…

Дмитро Сенчакович та Вадим Ямщиков Дмитро Сенчакович та Вадим Ямщиков

Дмитро Сенчакович зауважив, що якщо кожен полтавець буде розповідати про свій аварійний будинок на комісії, то виникне довга черга.

Заступник міського голови Олексій Чепурко повідомив, що у Полтаві 900 комунальних будинків, на ремонт яких потрібно більше півмільярда гривень. Тому місто повинно мати чіткий поетапний графік ремонту усього житлового фонду:

— Дахи, сходові клітини, трубопроводи — потрібно більше 500 млн, це колосальні проблеми. У нас є механізм, як скласти поетапний і нагальний графік ремонту будинків — це дефектні акти КП «ЖЕО № 2». У нас лежать звернення мешканців ще з 2008, 2009 років, тому ці будинку потребують більш нагального вирішення. Від УЖКГ я вимагаю прозорості, щоб мешканці бачили свій будинок у списку і знали, коли він буде відремонтований. Тоді ці питання не будуть вибірково розглядатися на депутатській комісії. А депутати, у свою чергу, повинні розробити фінансовий механізм і профінансувати ці роботи. Думаю, у 2019 році ми матимемо такий графік.

Микола Шевельов, Сергій Сінельнік та Олексій Чепурко Микола Шевельов, Сергій Сінельнік та Олексій Чепурко

До цього Олексій Чепурко додав, що буде просити депутатів про виділення додаткових 4 млн грн., щоб закрити підряди на 2018 рік. Після виконання робіт він планує прозвітуватися на комісії про відремонтовані об’єкти.

Ми запам’ятали цю обіцянку відмовитись від ручного режиму ремонтів житлового фонду (сподіваємось, що і не тільки) у 2019 році. Можливо, саме тоді засідання депутатських комісій перестануть нагадувати ярмарку депутатського популізму, коли обранці приводять на засідання своїх виборців і починають активно обговорювати їх комунальні проблеми.

При цьому під час цих обговорень минає робочий час працівників виконкому, які сидять і годинами слухають ці міні-вистави, чекаючи своєї черги. Зранку так можна досидіти майже до обідньої перерви, а там вже — й додому.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»