У Полтаві обговорили оптимізацію шкільної системи

30 березня в обласному театрі ляльок відбулася нарада з приводу створення на Полтавщині опорних шкіл. Захід зініціював голова ОДА Валерій Головко. Зустріч відбулася в рамках виконання завдань Уряду щодо створення єдиного освітньо-культурно-спортивного простору.

У заході взяли участь голова Полтавської ОДА Валерій Головко, його заступник Олег Пругло, директор Департаменту освіти та науки Олена Харченко, заступник директора Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Сергій Дятленко, голови РДА, міськвиконкомів, об’єднаних тергромад, керівників органів управління освітою та інші. 

Валерій Головко звернув особливу увагу присутніх на необхідності створити рівні умови навчання як для учнів міських, так і сільських шкіл. Частка останніх в області складає майже 75%: 

— Учень повинен приходити до школи з бажанням. Ми повинні створити такі умови, щоб дитина просиналася з прагненням йти на заняття і виходити з думкою, щоб завтра повернутися туди знову. І це разом ми зможемо зробити: вчителі — створити умови, а влада — дати ресурс для того, щоб педагоги реалізовували себе і діти отримали знання. 

Також, голова ОДА зауважив, що для нього результати ЗНО є оцінкою роботи школи та викладацького складу вцілому. У серпні Валерій Головко планує об’їхати область та перевірити роботу районних голів: 

— Для мене буде показник, в яку школу, в якому районі, в якій об’єднаній громаді першого вересня підуть діти. Я зроблю об’їзд по всій області і подивлюся, як моє доручення виконано на кожній території. Поставтеся до цієї реформи, як до змін у вашому власному домі. 

Представник Міносвіти Сергій Дятленко поінформував, що 2/3 сільських шкіл на ЗНО показали низький та середній результати, а така ж кількість міських — достатній і високий. Тому закликав негайно оптимізувати систему навчання та якість освітніх послуг у маленьких населених пунктах. 

Сергій Дятленко, заступник директора Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Сергій Дятленко, заступник директора Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України

Нарада по створенню опорних шкіл на Полтавщині Нарада по створенню опорних шкіл на Полтавщині

— Потрібно проводити оптимізацію. Адже маленькі школи не мають доступу до повноцінної якісної освіти, — говорить Сергій Дятленко. — У селі один вчитель читає 5-6, а рекорд, який я бачив — 9 предметів. Чи може він робити це якісно? Ні, бо до кожного заняття треба готуватися.

Олена Харченко зазначила, що сьогодні важливим питанням є підвищення якості освіти та її доступності для дітей з особливими потребами. 

Обговорили й середній показник утримання одного учня в школі по області, який становить 20 тис грн на рік. Саме такий результат мають нині Омельницька, Пирятинська та Глобинська об’єднані територіальні громади, а також Кременчуцький, Карлівський, Хорольський, Шишацький та Чутівський райони. Але чимало громад мають занадто високі показники. Олена Харченко звернулася до голів, щоб вони провели роз’яснення та оптимізували роботу: 

— Такі показники просто неприпустимі. Вони не дають ні якісного навчання, ні можливості ефективно використовувати кошти. А де знайти економічний ефект, дуже просто порахувати. Якщо відняти від 30 тисяч 20 (середній показник), вже маємо 10 тис грн на одну дитину. Якщо це буде 100 дітей, то потрібно, відповідно, мільйон. Ці кошти можна використовувати на оснащення кабінетів, лабораторій, на придбання сучасного обладнання та автобусів.

Прес-служба Полтавської ОДА