У Полтаві націоналісти зірвали форум партії екс-міністра часів Януковича

У Полтаві партія розшукуваного екс-міністра податкової Олександра Клименка намагалася провести з’їзд, але цьому завадила група націоналістів

2 лютого у Полтаві мав пройти політичний форум, організований партією «Успішна країна», яку очолює екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко. З’їзд представників партії мав відбутися у «Бізнес-центрі» на вулиці Котляревського, 22 о 18 годині. Неочікувано для учасників, перед початком засідання, в конференц-зал прийшли полтавські націоналісти різних угрупувань, щоб завадити проведенню форуму.

Претензія націоналістів до цієї партії полягала в наступному — Олександр Клименко одіозний чиновник часів Януковича. Окрім цього, його підозрюють в присвоєнні мільйонів бюджетних коштів. Після втечі Вітора Януковича він також покинув країну. Клименка розшукує СБУ і він перебуває у міжнародному розшуку, а його партія проводить з’їзди в різних регіонах України. Подібні форуми вже відбувалися в регіонах і також завершувалися скандалом.

Націоналісти прийшли в зал та розсілися по стільцям. Почали роздивлялися буклети з інформацією про партію і гортали книгу Олександра Клименка «Шлях до успіху». Коли форум мав розпочатися, залишилося двоє ведучих і декілька чоловік персоналу. Учасники форуму, які планували туди прийти, не прийшли або покинули зал.

Хоча вже було ясно, що форум не відбудеться, націоналісти робили вигляд, що слухають, а ведуча намагалася «потролити» присутніх націоналістів. В ході напруженої розмови, вона просила присутніх назвати своє ім’я, відкрити обличчя, і розпитувала де і хто працює. Вони натомість звинуватили її в зраді і зв’язках з «Партією регіонів».

Після тривалих розмов представник Конгресу українських націоналістів Віталій Сороковий сказав, що форум завершився і партійці Клименка мають піти геть. Під тиском присутніх ведучі форуму покинули зал. Після них вийшли і націоналісти. Вони зібрали буклети з інформацією про партію, книги Клименка, і почали їх палити на дорозі навпроти входу в бізнес-центр. Книги погано горіли, тому вирішили частину здати на макулатуру.

Дмитро Можаєв

Більшість з учасників протесту були націоналістами. Серед них можна виділити «Конгрес українських націоналістів», «Автономних націоналістів Полтави», «Національний корпус», хлопців з нашивками УНА-УНСО. З них більшість були студентського віку.

Цікаво, що за такою акцією протесту спостерігали близько 10 правоохоронців. Ймовірно, про те, що націоналісти прийдуть, вони знали заздалегідь. Контролював присутніх правоохоронців заступник начальника управління превентивної діяльності ГУНП в Полтавській області Дмитро Можаєв. Також противників форуму охорона без проблем пропустила на 6 поверх в конференц-зал. Можливо, поява націоналістів на з’їзді партії «Успішна країна» для правоохоронців була не такою й неочікуваною.

Нагадаємо, що схожий випадок мав місце 14 грудня 2016 року у СПА-комплексі «Верхоли». Тоді націоналісти зірвали конференцію щодо захисту російської мови.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»