У Полтаві націоналісти провели марш проти Арсена Авакова

Полтавські націоналісти зібралися біля пам’ятника Шевченку, щоб висловити протест міністру МВС України

О 18:00 у Полтаві, біля пам’ятника Тарасу Шевченку, розпочалася акція протесту «АвакOff». Його учасники, які назвали себе націоналістами Полтави, виступають проти нинішнього міністра МВС Арсена Авакова. Його звинувачують у поверненні старих кадрів, побитті учасників блокади ОРЛДО, «кришуванні» нелегальних бізнесів, тощо.

Анонс маршу | Джерело: vk.com/event143641383

Учасників протесту обступили правоохоронці, кілька із них — із службовими собаками. Поруч із Краєзнавчим музеєм стоять «автозаки».

За годину до початку маршу керівник прес-служби обласної поліції Юрій Сулаєв на своїй сторінці у Facebook написав, що окремі люди купляли студентів за 100 гривень за участь у неназваній акції протесту:

— У Полтаві сьогодні бачив агітаторів, які пропонували молоді за участь у мітингах по 100 гривень кожному. У ході спілкування із одним таким агітатором, якому близько 45 років, з’ясувалось, що чоловік приїхав у Полтаву до знайомого на ім’я Рома, який попросив його біля вишів агітувати молодь для участі у мітингу за гроші. Кожен студент, хто погоджується, отримує по 100 гривень. А за кожного «купленого» агітатор також отримує по сто гривень. На момент спілкування чоловік сказав, що вже чотирьом заплатив і сам заробив 400. Але повний розрахунок буде після масового заходу! Скаржиться, що мало студентів погоджується на його пропозицію. В основному відмовляють.

18:36 — Наразі колона, приблизно в 40 учасників, направилася до Пам’ятника Слави. Учасники скандують: «Наша нація — земля, Україна — ти моя!», «Москалів — на ножі!» та інше. Колону супроводжують правоохоронці.

18:39 — Учасники зупинилися біля будинку на вулиці Соборності, 27, скандують: «Наша арка, наша воля!». Через кордон поліції окремі перехожі думають, що і поліція також бере участь у ході, яка є «антиАваківською».

18:45 — Учасники акції підійшли до Пам’ятника Слави, а через три хвилини рушили далі, в напрямку облСБУ. Скандують: «Хай лани широкі і дніпровські кручі стануть вам поперек горла, москалі е**чі».

18:54 — Учасники ходи запалили фаєри на проїжджій частині вулиці Соборності.

19:00 — Колона підійшла до Головного управління Нацполіції у Полтавській області, що на вулиці Пушкіна, 83. Розпочався мітинг. Один із присутніх через мегафон вимагає, щоб до них вийшов начальник Головного управління Олег Бех.

Марш Авакоff у ПолтавіТрансляція «Громадського»

19:10 — Депутат міської ради Юліан Матвійчук під час свого виступа зазначив на тому, що країна отримала «новий режим». На його думку, міністр Аваков пішов проти свого народу, тому його потрібно відправити у відставку. Йому зауважили, що не «свого», бо «він вірменин» і «не визнає українську мову».

19:15 — Невідома особа в балаклаві говорить, що міністр Аваков не є українцем, а хазаром. А полтавські правоохоронці, за його словами, без націоналістів не закрили жодного грального закладу, «наливайку». «А я, українець, повинен виплачувати вам податки?».

19:21 — Після скандування «Геть поліцейську державу!» акцію вирішили завершити хвилиною мовчання по загиблим в АТО. Людина в балаклаві на честь створення дивізії «Галичина» та на честь загиблих бійців зачитала з присутніми «Молитву українського націоналіста».

19:30 — Мітинг завершено. Але зазначено на тому, що подібні акції будуть відбуватися й у майбутньому.

Ян ПРУГЛО, Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»