У Полтаві наступного року відкриють надсучасний кардіоцентр

Поширення серцево-судинних захворювань серед населення області, будівництво надсучасного кардіоцентру у Полтаві та створення нової кафедри на базі Української стоматологічної академії – всі ці питання стали ключовими на виїзному засіданні Комітету Верховної ради з питань бюджету, яке відбулося у Полтавській області.

Учора, 11 вересня, Комітет відвідав з робочим візитом місто Лубни, де обговорили питання місцевих бюджетів Полтавської області в умовах бюджетної децентралізації. Крім того, члени Комітету ознайомилшися з енергомодернізацією майбутнього центру госпітального округу – Лубенської центральної міської лікарні.

Сьогодні, 12 вересня, Комітет оглянув, як йдуть роботи по реконструкції Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру, провели лекцію для студентів УМСА, викладацького складу та лікарів на тему поширення серцево-судинних хвороб та боротьбу з ними.

Згідно з статистикою, на Полтавщині 43% від усіх захворювань у дорослих складають саме хвороби системи кровообігу. А в структурі причин інвалідності серед осіб працездатного віку такі хвороби становлять 11,4 випадки на 10 тисяч.

Саме тому фахівці Департаменту охорони здоров’я розробили Субпроект щодо запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію на Полтавщині. Завдяки його реалізації, для медзакладів області закупили необхідне обладнання на суму понад 6 мільйонів доларів.

– Сьогодні надзвичайно важлива зустріч, вона була запланована вже давно. У своєму виступі перед студентами сказав, що ця зустріч не є випадковою, адже Полтавська область є потужна в плані медицини. Є прогресивний пан Лисак (начальник Департаменту охорони здоров’я полтавської ОДА – прим.авт), потужний ректор УМСА, закладу, який готує кадри не лише для області і країні, а й для світу. І у вас є ангел охоронець – викладач, науковець і народний депутат – Костянтин Іщейкін. В області є всі умови, щоб зробити прорив у сфері серцево-судинної патології, – зазначив Віталій Цимбалюк, президент Національної академії медичних наук.

Василь Лазоришинець, директор Національного інституту хірургії імені Амосова розповів, що Полтаву відвідує не вперше і постійно зустрічається з провідними фахівцями у сфері охорони здоров’я. Сьогодні ж він відвідав місце реконструкції нового кардіоцентру і впевнений, що за рік відбудеться його відкриття:

– Робота над кардіоцентром йде хорошими темпами, завдяки консолідації бюджетів. Нас запевнили будівельники, що за рік ми будемо святкувати відкриття цього центру. Він стане 39-м кардіохірургічним центром в країні. В старій будівлі вже йдуть операції на серці, лікарі, які там працюють підготовлені нашими фахівцями. Завдяки загальнодержавній програмі та програмі світового банку, Полтава має найсучасніше обладнання, яке в Україні є лише в чотирьох закладах.

Планується, що оновлений кардіоцентр матиме вертолітний майданчик для транспортування тяжких хворих, сучасну систему вентиляцію, зручними і обладнаними операційними. Цього року на реконструкцію кардіодиспансеру виділили 25 мільйонів гривень, з них 21 млн. з держбюджету.

Крім того, сьогодні на засіданні обговорили створення нової кафедри серцево-судинних захворювань на базі Української медичної стоматологічної академії.