У Полтаві напередодні Всесвітнього дня води обговорили важливість її збереження

Сьогодні в Полтавському обласному управлінні водних ресурсів Державного агентства водних ресурсів України відбувся круглий стіл «Природа для води». З нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів гості заходу говорили про важливість їхнього збереження і раціонального використання.

Захід відбувається протягом 25 років з дня оголошення 22 березня Міжнародним днем води. ООН у 2000 році розробило програму дій ХХІ століття з забезпечення жителів планети чистою питною водою. Відтоді круглі столи отримують нові гасла — країни світу кожного року висвітлюють і обговорюють різні проблеми. Цього разу учасники заходу обласного управління водних ресурсів говорили на тему «Природа і вода».

Володимир Фомичов Володимир Фомичов

Захід розпочав начальник обласного управління Держагенства водних ресурсів Володимир Фомичов. Начальниця лабораторії Полтавського регіонального управління Олена Підберезна акцентувала увагу на моніторингу та екологічній оцінці водних ресурсів Полтавської області.

До круглого столу долучилися і представники ВНЗ Полтави — доцент кафедри прикладної екології та природокористування ПНТУ імені Ю.В. Кондратюка Олена Степова, асистент кафедри ботаніки, екології та методики навчання біології ПНПУ імені В. Г. Короленка Олена Клепець і студенти.

Прес-секретар «Полтававодоканалу» Ліана Козмійчук доповіла на тему очищення стічної води на очисних спорудах водоканалу:

— Відвідувати заходи, до яких долучаються студенти — приємно. Вони досліджують водні ресурси, пишуть роботи на цю тему. Добре, що зараз це частіше обговорюють в ЗМІ та соціальних мережах. Маємо берегти надбане і навчати цього молодь, адже водний ресурс вичерпний і потребує уваги й захисту.

Вона зауважила, що в цей день багато говорять про доступність і якість водопостачання. Але проблема очищення стічної води та її повернення в довкілля теж нагальна. Культура водовідведення у містян не на належному рівні. Працівники служби водовідведення «Полтававодоканалу» щодня приймають до 50 заявок з приводу забитої каналізації твердими побутовими відходами. Ситуація погіршується також з сезонним таненням снігу.

Прес-служба «Полтававодоканалу»