У Полтаві нагородили лауреатів літературної премії імені Гоголя

Сьогодні в Полтаві відбулися урочистості з нагоди 208 річниці від дня народження Миколи Гоголя та нагородження учасників дев’ятої щорічної літературної премії його імені.

Вшанувати українського генія напередодні дня його народження зібралися школярі, студентство, інтелігенція, представники міської влади. 

Традиційно Олександр Мамай особисто вручив премії імені М. Гоголя:

— Дуже приємно, що сучасна молодь цікавиться літературою, зокрема, творчістю Миколи Гоголя, адже його твори завжди актуальні. Вони змушують замислитися. Хочеться, щоб їх вивчали й надалі, щоб ними захоплювалися. Сьогодні ми це побачили. Щороку кількість учасників премії збільшується, а отже, й дітей, які цікавляться літературою, і яких варто заохочувати. 

Міський голова Олександр Мамай вручає Почесну грамоту та грошову винагороду лауреату Міський голова Олександр Мамай вручає Почесну грамоту та грошову винагороду лауреату

Переможцям та призерам конкурсу в кожній віковій категорії: молодшій (13-15 років), середній (16-18 років) і старшій (19-28 років), — присудили персональну премію. Решті учасників за рішенням журі — заохочувальну.

Відповідно до зайнятих місць, лауреатам призначили грошові винагороди:

  • І місце — 1500 грн;
  • ІІ місце — 1200 грн;
  • ІІІ місце — 1000 грн;
  • IV — 800 грн;
  • заохочувальна премія — 500 грн.

Лауреатом І премії в молодшій віковій категорії стала учениця ЗОШ № 29 Катерина Довгопол, у середній віковій категорії — вихованка КЗ «Полтавська Гімназія «Здоров’я» № 14» Софія Сердюк.

Лауреат І премії у старшій віковій категорії Олена Коновалова Лауреат І премії у старшій віковій категорії Олена Коновалова

У старшій віковій категорії першість виборола студентка ПНПУ Олена Коновалова. Вона присвятила свою роботу майстерності, з якою автор «Вечорів на хуторі…» закарбував у своїй творчості українську самобутність:

— Творчість нашого видатного земляка є віддзеркаленням життя українців, з усіма їхніми позитивними й негативними національними відтінками, — говорить студентка. — Поки на сторінках його збірок ми пізнаватимемо себе, родичів, знайомих, доти не переведеться наша індивідуальність, колорит і національна самобутність.

Учениця 9 класу загальноосвітньої школи № 11 Валерія Мирунько — призер конкурсу — розповіла про свій творчий доробок:

— Уявила, що ми всією родиною робили ремонт у старому бабусиному будинку. У сейфі я знайшла записи, ніби до її дідуся прийшов якийсь дивний чоловік і попросив продати йому мертві душі. Мені вдалося розвити цю історію, і ми вирішили подати її на конкурс.

Спільне фото Спільне фото

Лауреати премії імені Миколи Гоголя Лауреати премії імені Миколи Гоголя

Загалом, свої фантазії щодо бачення творчості Миколи Васильовича в різних жанрах і стилях представили 38 учасників віком від 13 до 28 років. Вони написали поеми, вірші, оповідання, есе, здивували журі навіть п’єсою.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради